Na foto: Tomasz Grzegorski i Michał Zienkowski (fot. Michał Kalbarczyk)

Na foto: Tomasz Grzegorski i Michał Zienkowski (fot. Michał Kalbarczyk)

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych zapraszają na kolejną jazzową jam session. Muzyka jazzowa na pewno wszystkim bywalcom doda energii w tej leniwej jesieni. Wstęp 5 złotych.

Ostatnio gośćmi klubu byli: Jerzy Małek – trąbka (dla przypomnienia dyrektor artystyczny Jazzbląg Festiwal), Maciej Milewski – gitara, Maciej Sadowski – kontrabas i Tomasz Koper – perkusja.

Na ten wtorek zapowiedzieli się: dawno nie widziany w Krypcie Michał Zienkowski – gitara i Piotr Chęcki – saksofon. Reszta składu jeszcze nie jest znana.

Dziś krótko o jednym z nich. Michał Zienkowski – kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka rozrywkowa w klasie gitary Macieja Grzywacza; laureat wielu nagród na jazzowych i bluesowych festiwalach i konkursach w kraju i za granicą; gra z wieloma wybitnymi muzykami: Zee Gachette „Z-Star”, Adam Czerwiński, Sławomir Jaskułke, Bernard Dornowski (Czerwone Gitary), Marcin Lamch, Tede, Marek Richter; jest członkiem kilku formacji; brał udział w kursach mistrzowskich z artystami: Kurt Rosenwinkel, Lage Lund, Nelson Veras, Marek Napiórkowski, Clarence Penn, Yasushi Nakamura, Kazimierz Jonkisz, Janusz Stefański, Susan Weinert.

Jam session organizowane są w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Miasta Elbląg.

Przekaż znajomym