Oprócz treningów i walk sparingowych na matach w Elblągu odbędzie również Ogólnopolska Gala Judo

Oprócz treningów i walk sparingowych na matach w Elblągu odbędzie również Ogólnopolska Gala Judo

Już w styczniu w naszym mieście po raz piąty odbędzie się Judo Camp „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”. O przygotowaniach do tej prestiżowej i znanej już w Europie imprezy młodzieżowej rozmawiali dziś przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Judo Elbląg z Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim.

Judo Camp 2016 odbędzie się od 7 do 10 stycznia w hali Centrum Sportowo – Biznesowego. W imprezie weźmie udział około tysiąca amatorów tej dyscypliny sportu z całej Europy.

– Serdecznie gratuluję inicjatywy, na pewno możecie liczyć również na wsparcie miasta. To kolejna duża, prestiżowa impreza sportowa, która pokazuje, że Elbląg ma osiągnięcia w różnych dyscyplinach, ale również doskonałe zaplecze do organizowania przedsięwzięć na skalę europejską. Nie ukrywam także, że mam do tej dyscypliny ogromny sentyment, bowiem trenowałem judo przez cztery lata – podkreślał podczas dzisiejszego spotkania Prezydent Witold Wróblewski.

Podczas campu odbędzie się między innymi seminarium szkoleniowe dla trenerów i sędziów  w ramach programu realizowanego przez Europejską Federację Judo „Improve Your Club”, gdzie ekspertem będzie światowej klasy trener z Japonii Hiroshi Katanishi.

– Trenerem prowadzącym konsultacje techniczne dla zawodników i trenerów będzie również Evgeny Lvov (5 dan). Znakomity rosyjski zawodnik, utytułowany trener rosyjskich drużyn kobiet, juniorów i młodzieżowców – zaznacza Leszek Wilk trener  UKS Olimpia Judo Elbląg.

Oprócz treningów i walk sparingowych na matach w Elblągu odbędzie również Ogólnopolska Gala Judo

– Podczas uroczystości władze Polskiego Związku Judo wyróżnią najlepszych zawodników i trenerów oraz najlepsze imprezy zorganizowanej w kraju w 2015 roku. Wśród wyróżnionych będą również srebrne medalistki  mistrzostw świata – podkreśla Roman Gdula Prezes UKS Olimpia Judo Elbląg.

Patronat nad imprezą sprawuje Europejska Federacja Judo oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Przekaż znajomym