Fot. archiwum

Fot. archiwum

Imponująco zapowiada się tegoroczna edycja Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Zainteresowanie udziałem w największej elbląskiej imprezie biegowej wyraziło ponad 800 zawodników. Regulaminowy limit zapisów został osiągnięty na dwa tygodnie przed zawodami.

IX Elbląski Bieg Piekarczyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na liście startowej pojawią się zawodnicy z całej Polski, specjalnymi gośćmi imprezy będą również przedstawiciele miast partnerskich Elbląga.

Prezydent Elbląga prosi o obecność na trasie Biegu Piekarczyka i dopingowanie wszystkim zawodnikom

Elblążanie, turyści, rodziny startujących w biegu zawodników od lat towarzyszą biegaczom w okolicy startu i mety Biegu Piekarczyka. W tym roku trasa wytyczona jest ulicami w centrum Elbląga w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta. O obecność wzdłuż trasy i sportowy doping poprosił Prezydent Miasta Witold Wróblewski:

– Serdecznie pozdrawiam uczestników Biegu Piekarczyka, szczególnie zawodników z Polski oraz miast partnerskich, odwiedzających Elbląg przy okazji tej imprezy. Życzę udanego pobytu i sportowej rywalizacji. Do Elblążan apeluje o wyjście z domów, kibicowanie zawodnikom wzdłuż trasy oraz ludzką życzliwość w związku z wytyczonymi na czas biegu objazdami.

Co będzie nowością w tym roku?

Trasa IX Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów. W porównaniu z poprzednią edycją, zawodnicy przebiegną w odwrotnym kierunku. Biegacze rozpoczną rywalizację na ulicy Stoczniowej, nieopodal Bramy Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską , Browarną, rondo, Robotniczą , Pocztową, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Rzeźnicką – Mostem Wysokim, Wybrzeża Gdańskiego, Studzienną – Mostem Niskim, Wodną, Rybacką, Stary Rynek, pod Bramą Targową, aż do mety mieszczącej się na ul. Stoczniowej. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.

 

Miasta partnerskie Elbląga też pobiegną

Kilkadziesiąt osób z miast partnerskich Elbląga będzie biegło w Biegu Piekarczyka. Zawodnicy przyjadą z Compiegne (Francja), Kaliningradu (Rosja), Narwy ( Estonia), Leer (Niemcy). Zawodnicy z Compiegne, którzy startują w biegu od początku jego istnienia, w tym roku przywożą ze sobą kibiców z Francji. W ramach współpracy partnerskiej wystawiona zostanie także drużyna elbląska. Nasz team składać się będzie z 5 osób. Najlepszy zawodnik z miast partnerskich dostanie Puchar Prezydenta Elbląga.

Utrudnienia w ruchu

W niedzielę (4 czerwca br.) w godzinach 8:00-10:00 wystąpią utrudnienia w ruchu na Starym Mieście. Zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice: Stoczniowa oraz Ofiar Sprawy Elbląskiej. Zaś od godziny 10.00 do 15.00 nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu ze Starego Miasta. Z ruchu wyłączone będą również ulice: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Pocztowa (w kierunku południowym).

Organizacja komunikacji miejskiej

W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

4 czerwca 2017, od 10:30 do ok. 12:30 zostanie całkowicie wstrzymane kursowanie wszystkich linii tramwajowych.

Ponadto, od 10:00 do ok. 13:00 autobusy linii nr 6, 7, 12 i 14 będą kursowały objazdami:

Linia nr 6
w kierunku Łódzkiej: od ul. 12 Lutego, przez ul. Hetmańską, Tysiąclecia, Sopocką, dalej po stałej trasie; w kierunku Dębicy: bez zmian.

Linia nr 7
w  kierunku Ogólnej: od ul. Pocztowej, przez al. Armii Krajowej, 12 Lutego, Teatralną do Robotniczej, dalej po stałej trasie; w kierunku dworca: od skrzyżowania Robotnicza – Teatralna, przez ul. Teatralną, 12 lutego, Hetmańską do Grunwaldzkiej, dalej po stałej trasie.

Linia nr 12
w  kierunku Próchnika: od ul. Pocztowej, przez al. Armii Krajowej, 12 Lutego, Teatralną do Robotniczej, dalej po stałej trasie; w kierunku Warszawskiej: od skrzyżowania Robotnicza – Teatralna przez ul. Teatralną,  12 lutego, Hetmańską do Tysiąclecia,  dalej po stałej trasie.

Linia nr 14
w kierunku Ogólnej: od al. Grunwaldzkiej przez al. Tysiąclecia do ul. Warszawskiej; w  kierunku dworca: bez zmian.

Szczegółowa mapa przebiegu tras wszystkich konkurencji znajduje się na stronie organizatora – http://biegpiekarczyka.pl/wp-content/uploads/2017/01/Piekarczyk-2017.jpg .

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie „na pamięć”. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz organizatorzy

MOSiR

Przekaż znajomym