Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Znany jest już program dwudziestej edycji Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej, która odbędzie się w dniach 19 – 21 sierpnia.

Festiwal, tradycyjnie już, rozpocznie koncert zatytułowany „Najlepsi z najlepszych”, na którym zaprezentują się laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, jakie odbywają się w tym sezonie w całym kraju.

– Jak zawsze, tak i teraz, powtarzamy, że nie trzeba jeździć na festiwale i przeglądy po całej Polsce, wystarczy być w ostatnie dni sierpnia w Elblągu – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Elbląskich Nocy. – Laureatom, którzy wystąpią we wspólnym koncercie, towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem muzycznym Bartosza Krzywdy.

Pierwszy wieczór Elbląskich Nocy rozpocznie się o godzinie 19.00 na scenie miejskiej przy Placu katedralnym. Na koncert nie obowiązują bilety wstępu.

Kolejnego wieczoru organizator Elbląskich Nocy – CSE „Światowid” w Elblągu – zaprasza na muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego. Tworzą go teksty i piosenki charakterystyczne dla obu twórców.

– W sobotę, 20 sierpnia o godzinie 18.00 na dużej sali „Światowida” pokażemy satyryczno-kabaretową opowieść o współczesnej Polsce, z rewelacyjnymi piosenkami i dowcipnymi tekstami – zachęca Aleksandra Bednarczuk. – Na scenie zobaczymy szóstkę znakomitych aktorów i wokalistów: Krystynę Tkacz, Katarzynę Żak, Artura Barcisia oraz Dorotę Osińską, Magdalenę Piotrowską i Arkadiusza Brykalskiego oraz pięcioosobowy zespół muzyczny.

Spektakl muzyczny, zatytułowany „KASZANA ZDALNIE STEROWANA” jest mieszanką kabaretu oraz piosenki poetyckiej i żartobliwo-ironicznej.

Z kolei w ostatni wieczór (niedziela, 21 sierpnia) widzowie Elbląskich Nocy zobaczyć mogą spektakl Teatru Capitol w Warszawie. Daria Widawska, Dominika Ostałowska, Przemysław Sadowski, Aleksandra Popławska, Piotr Nowak i Izabela Zwierzyńska wystąpią w sztuce „Hawaje, czyli przygody siostry Jane”.

– Czeka nas seria komicznych wydarzeń i zaskakujących sytuacji, pomyłek, trzaskających drzwi i historii z przeszłości tworzących nieprawdopodobny chaos – zapowiadają organizatorzy. – Dzięki uzbrojonej w dyktafon głównej bohaterce wszyscy wkoło zostają bohaterami gorącego romansu, który rozgrywa się w pięknej scenerii Hawajów.

Oba spektakle pokazane będą na dużej sali CSE „Światowid”. Bilety można już kupować w kasie CSE „Światowid” oraz on-line na stroniewww.rezerwacja.swiatowid.elblag.pl.

Przekaż znajomym