jazzblong14

Już jutro rozpoczyna się jazzowe koncertowanie w Galerii EL. W tym roku od 17 do 19 lipca na zaproszenie Jerzego Małka do Elbląga przyjadą: Marek Dyjak, Wojciech Karolak, Piotr Wyleżoł ze Stephenem Riley’em, Urszula Dudziak, Marcin Gawdzis, Beata Przybytek oraz Janusz Muniak. Pierwszy koncert w czwartek o godz. 19:00

Jerzy Małek, dyrektor artystyczny Festiwalu, kompletując skład trzeciej edycji Festiwalu Jazzbląg postawił na wokalistów. Pierwszego dnia zaśpiewa Marek Dyjak, wokalista obdarzony niezwykłym głosem i siłą ekspresji. Drugiego dnia scenę w posiadanie weźmie Urszula Dudziak, wokalistka, której nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać – jej charakterystyczny sposób śpiewania i znana na całym świecie „Papaya” to znaki rozpoznawcze tej nietuzinkowej artystki. Trzeci dzień upłynie także pod znakiem damskiego głosu: Beaty Przybytek oraz Idy Zalewskiej, towarzyszącej Januszowi Muniakowi. Obie panie to przedstawicielki młodego pokolenia wokalistek.

Codziennie na scenie zagoszczą także doskonali instrumentaliści. Wojciech Karolak – mistrz Hammonda ze swoim kwartetem pierwszego dnia, drugiego dnia pianista trio Piotra Wyleżoła z towarzyszeniem amerykańskiego saksofonisty Stephena Rileya. Trzeciego dnia wieczór otworzy kwintet elblążanina Marcina Gawdzisa, prezentujący materiał z płyty „Shadows of autumn” nominowanej w tym roku do nagrody Fryderka. Wieczór zamknie koncert Janusza Muniaka – muzyka, który już od ponad 50 lat gości na polskiej scenie jazzowej. Jak co roku po każdym dniu koncertowym zapraszamy na jam session, które odbywać się będą w Klubie Krypta. Liczymy na to, że na żywo zagrają nie tylko muzycy, zaproszeni do prowadzenia jam session.

W niedzielne południe, o godz. 13 zapraszamy najmłodszych do Galerii EL na organizowaną przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne „Małą Akademię Jazzu”. W tym roku dla dzieci zagra poznańska formacja Dixie Company. Prosimy o zabranie na ten koncert małych instrumentów – będzie można zagrać razem z muzykami.

Czwartek, 17 lipca, godz. 19:00

Marek Dyjak

Wojciech Karolak Quartet

Piątek, 18 lipca, godz. 19:00

Piotr Wyleżoł Trio feat. Stephen Riley

Urszula Dudziak Superband

Sobota, 19 lipca, godz. 18:00

Marcin Gawdzis Quintet

Beata Przybytek

Janusz Muniak & Friends

niedziela, 20 lipca, godz. 13:00

Mała Akademia Jazzu – Dixie Company (wstęp wolny).

Bilety na każdy dzień koncertowy: 50 zł

Karnet na Festiwal: 130 zł

W przypadku wyprzedania biletów będzie możliwość nabycia stojących wejściówek (ograniczona ilość!)

Szczegółowe informacje: http://jazzblag.galeria–el.pl/

Przekaż znajomym