Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się dziś z działaczami oraz zawodnikami sekcji  kajakowej ZKS Olimpia Elbląg. Spotkanie było okazją do pogratulowania młodym kajakarzom i ich trenerom  sukcesów, które osiągnęli w tym sezonie zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Elbląscy kajakarze mają powody do radości i ten sezon z pewnością mogą zaliczyć do udanych. Po raz kolejny reprezentanci naszego miasta stanęli na podium wielu prestiżowych zawodów, w tym Mistrzostw Polski  i Olimpiady Młodzieży. Historyczny sukces wywalczyła zawodniczka  elbląskiego klubu Marta Witkowska, która zajęła 7 miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Rumunii w wyścigu K–1 na 1000 m i 4 miejsce  w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Belgradzie w konkurencji K–2 na 1000 m. Od poprzedniego tak dużego sukcesu zawodnika „Olimpii” minęły 32 lata.

– Serdecznie Wam gratuluję tegorocznych sukcesów i cieszę się, że macie pasję, którą możecie rozwijać  trenując tu w Elblągu. To bardzo ważne. Wiem, że te medale to efekt  wielu wyrzeczeń, Waszej intensywnej pracy i wytrwałości. Życzę dalszej wysokiej sportowej formy i samych sukcesów zarówno na akwenach w Polsce, jak i zagranicą – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

– Dzięki sukcesom i historycznym wynikom, które osiągnęliśmy w tym sezonie Elblag został zauważony przez władze Polskiego Związku Kajakowego. Czołowi polscy zawodnicy wyrażają już chęci przyjścia do naszego klubu, bo mamy najlepsze warunki w Polsce do trenowania kajakarstwa – zaznaczył Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy Olimpii Elbląg.

Sukcesy zdobywają nie tylko młodzi zawodnicy sekcji  kajakowej ZKS Olimpia Elbląg.

– Mamy też medalistów wśród Weteranów i Mastersów, czego przykładem są trzy tytuły mistrzowskie zdobyte  we wrześniu w Wałczu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii Masters – podkreślała Agnieszka Banaś, trenerka i prezes sekcji kajakowej Olimpii Elbląg.

Uroczyste  podsumowanie tegorocznego sezonu kajakowego odbędzie się 21 października br.

Przekaż znajomym