kari

Świetna okazja na spotkanie z piękną muzyką. Świetna okazja na spotkanie z artystką, której piękna muzyka doceniana jest zarówno przez słuchaczy, krytyków i tzw „branżę”. Świetna okazja na doświadczenie muzycznej wrażliwości dwóch światów – polskiej wokalistki i brytyjskiego zespołu. A wszystko to, już 27 lutego w elbląskim klubie Mjazzga, gdzie promując swoją najnowsza płytę „Wounds & Bruises” zagra Kari. Bilety na koncert można nabyć w cenie 30 złotych w przedsprzedaży oraz 35 zł w dniu koncertu.

Kari została uznana przez dziennikarzy za jeden z najważniejszych debiutów 2012 roku, co zaowocowało zdobyciem głównej nagrody magazynu HIRO 2012 oraz nominacją do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Feist, Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam, czy Fever Ray. Jej charyzma i sceniczna ekspresja często przywodzi skojarzenia z Björk.

Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Heineken Open’er Festival, Waves Vienna Festival, Free Form Festival, Męskie Granie, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych.

„Wounds & Bruises” to płyta odważna, dojrzała, swoim tytułem nawiązuje do doświadczeń, które wzmacniają i inspirują do zmian. Album jest manifestem niezwykłej pasji, nadziei, marzeń i wewnętrznej siły artystki.

Najnowsza płyta Kari to połączenie znanego z poprzedniego albumu charakterystycznego stylu, znakomitych tekstów, a także wpływów brytyjskiego Indie (Kari koncertuje z muzykami z Wielkiej Brytanii).

Podczas koncertu delikatny wokal Kari miesza się z szeroką gamą dźwięków: od tribalowych beatów po elektro i odważne brzmienie lat 80. To projekt pełen surowych kontrastów. Współgrają tu odgłosy elektrycznych urządzeń, szlachetna harfa, elektroniczne glitche, wojownicze bębny i remixerskie loopy. Pojawiają się także eksperymenty wokalne, z których Kari znana jest podczas występów na żywo. Kari słynie z wysokiej jakości produkcji wyznaczających nowe trendy na polskim rynku muzycznym. Koncerty Kari to niezapomniane przeżycie dla publiczności i zapierający dech w piersiach muzyczno-wizualny spektakl.

Za stronę wizualną koncertów odpowiada jeden z najlepszych polskich kolektywów VJ’skich WOOOM znany z produkcji dla m.in. Fismolla.

Płytę sygnuje młody songwriterski label płytowy Nextpop, który potrząsnął rynkiem muzycznym wydając pierwszą płytę Kari w 2012 roku i przedstawiając szerszej publiczności innych znakomitych debiutantów – Fismolla i Bokkę.

 

Red.

Przekaż znajomym