Lato ze Światowidem

Lato ze Światowidem

Animacje, filmy przygodowe, fantasy, dramaty i komedie. Filmy premierowe, starannie wyselekcjonowane, dobrane tak, by miłośnicy kina byli usatysfakcjonowani także w wakacje. Klimatyzowane sale i niedrogie bilety. Takie jest lato z Kinem Światowid.

Kino Światowid serdecznie zaprasza, w lipcowe i sierpniowe dni, wszystkich poszukujących wytchnienia od upału bądź niepogody, do oddania się magii dużego ekranu…

– Kino to dobra opcja zarówno wtedy, gdy doskwiera upał – można się schłodzić w klimatyzowanej sali i na chwilę zapomnieć o tym, co na zewnątrz, jak i w deszczowe dni – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid. – Pracowaliśmy nad tym, by tak zaprogramować letni repertuar kina, aby był jak najbardziej różnorodny, a elblążanie mieli inna opcję spędzenia wakacyjnego popołudnia niż tylko opalanie.

Kosmici opanowali kino? Tak, już teraz w Kinie Światowid można oglądać sequel kultowego w latach 90. „Dnia niepodległości”. „Dzień niepodległości: odrodzenie” w Kinie jeszcze do 14 lipca. W tym samym czasie na ekranach Kina można oglądać film przygodowy „Tarzan: legenda” oraz najnowszą produkcję Stevena Spielberga dla nieco młodszych widzów – „Bardzo fajny gigant”.

Już 8 lipca na ekrany powrócą Czterej Jeźdźcy w filmie „Iluzja 2”. Czyli czeka nas jeszcze więcej, jeszcze bardziej spektakularnych sztuczek, rodem ze spektakli Davida Copperfielda. A od 15 lipca w kinie zupełnie nowa wersja jednego z największych przebojów komediowych lat osiemdziesiątych – czyli film „Ghostbusters. Pogromcy duchów”. Owszem, duchy wciąż grasują, wciąż są niebezpieczne, ale ich pogromcami będą… pogromczynie!

Końcówka lipca i początek sierpnia (od 29 lipca do 11 sierpnia) to czas premier dwóch znakomitych filmów – polsko-szwedzkiego dramatu w świetnej obsadzie, z Dorotą Kolak, Magdaleną Cielecką, Julią Kijowską, Martą Nieradkiewicz, Andrzejem Chyrą i Łukaszem Simlatem w rolach głównych. To nagrodzony za scenariusz Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale film „Zjednoczone stany miłości”. A dla najmłodszych piąta już część przygód mamuta Mańka, leniwca Sida i tygrysa Diego, którzy opuszczają dotychczasowy dom, aby uratować się przed kosmicznym kataklizmem, który zagraża całemu światu czyli „Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie”.

A w sierpniu na ekranach Kina Światowid będzie można obejrzeć, jak Kapitan Kirk wraz z załogą USS Enterprise odbywa kolejną misję w filmie „Star Trek: w nieznane”, Will Smith, Margot Robbie, Jared Leto wcielają się w role złych charakterów w filmie akcji „Legion samobójców”, a Książę Juda Ben-Hur po raz kolejny ma szansę na dokonanie zemsty i odzyskanie dawnego życia w filmie „Ben Hur”.Pod koniec sierpnia dla najmłodszych, najnowsza produkcja studia Disney – przyjemny, familijny film z oryginalnym smokiem i przygodą –„Mój przyjaciel smok”.

W wakacje nie zabraknie spotkania w Dyskusyjnym Klubie Filmowym – 21 lipca w Elblągu odbędą się Repliki Festiwalu Euroshorts 2015 – 108 filmów z 27 krajów tyle dostało się do konkursu na najlepszy film krótkometrażowy – najlepsze z najlepszych będzie można zobaczyć w Kinie Światowid.

A w sierpniu Kino Światowid rusza z pokazami z cyklu „Kolej na kino” – Kino Światowid wyjeżdża z Elbląga do mniejszych miejscowości w regionie, by tam, w ciekawych okolicznościach przyrody, prezentować dzieła kinematografii. Program projekcji już wkrótce na stroniewww.kino.swiatowid.elblag.pl

A na koniec krótkie przypomnienie o promocjach Kina Światowid – Tanie poniedziałki, gdy bilety są za jedyne 11 zł i grupowe wtorki – gdy grupy sześcioosobowe mogą zakupić bilet w cenie 10 złotych od osoby.

Przekaż znajomym