Fot. ZKM Elbląg/archiwum

Fot. ZKM Elbląg/archiwum

ZKM w Elblągu informuje, że w związku z zaplanowaną odnową nawierzchni wschodniej jezdni ul. płk S. Dąbka i zmianą organizacji ruchu, od 16 września (piątek) od godz. 18:00 do 19 września (poniedziałek) do godz. 4:00 w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany.

·         Autobusy linii nr 8, 9 i 11 w kierunku pętli przy al. Odrodzenia, na odcinku od skrzyżowania Dąbka – Pionierska do skrzyżowania Dąbka-Niepodległości nie będą zatrzymywały się na wyłączonych z ruchu przystankach. Tymczasowy przystanek na tym kierunku zostanie ustawiony przy ul. Dąbka, przed skrzyżowaniem z ul. Pionierską.

·         Autobusy linii nr 7 i 12 w obu kierunkach, na odcinku od skrzyżowania Robotnicza – Pionierska do skrzyżowania Piłsudskiego – Beniowskiego będą kursowały objazdem przez ul. Pionierską i Beniowskiego. Jednocześnie informujemy, że dla tych linii przy ul. Pionierskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Dąbka) zostanie ustawiony tymczasowy przystanek w obu kierunkach.

·         Autobusy linii nr 16 i 18 (piątek od godz. 18:00), w obu kierunkach będą kursowały objazdem przez ul. Dąbka i Ogólną (w kierunku pętli Ogólna, od skrzyżowania Dąbka – Pionierska do skrzyżowania Dąbka-Niepodległości przystanki wyłączone z ruchu).

·         Autobus linii nr 30, w obu kierunkach będzie kursował po skróconej trasie przez al. Odrodzenia i ul. Ogólną.

·         Autobusy linii nr 31, w kierunku pętli przy ul. Ogólnej, na odcinku od skrzyżowania Dąbka – Pionierska  pojadą objazdem przez  ul. Pionierską, Beniowskiego do al. Piłsudskiego. Na powrocie do pętli Dębica, od skrzyżowania Ogólna – Konopnickiej, przez ul. Ogólną i Dąbka do skrzyżowania z al. Piłsudskiego, dalej po stałej trasie. Jednocześnie informujemy, że dla tej linii tymczasowy przystanek (na kierunku do pętli Ogólna) zostanie ustawiony przy ul. Dąbka, przed skrzyżowaniem z ul. Pionierską.

·         Autobus linii nr 100 na kursach przez al. Piłsudskiego (oba kierunki), będzie kursował objazdem przez ul. Pionierską i Beniowskiego.

Przekaż znajomym