Fot. pixabay.com

Fot. pixabay.com

Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza na nocne spotkanie z autorką serii komiksów dla dzieci o Malutkim Lisku i Wielkim Dziku – Bereniką Kołomycką, które odbędzie się 6/7 września, w godz. 19.00-8.00. Udział tylko za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego. Ilość miejsc ograniczona.

Zajęcie skierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat.

Komiks Bereniki Kołomyckiej „Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tam” został nagrodzony w drugiej edycji konkursu na komiks dla dzieci imienia Janusza Christy. Autorka pracuje nad kolejnymi albumami o tytułowych zwierzakach.

Berenika Kołomycka (ur. 1983) – autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cyklicznie prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Współpracuje z Grzegorzem Januszem (album komiksowy „Wykolejeniec”) i Marzeną Sową (album komiksowy „Tej nocy dzika paprotka”). Laureatka Grand Prix Komiksu na MFKiG w Łodzi 2011. Jej prace publikowane były w magazynach polskich („Chimera”, „Wprost”, „Zeszyty komiksowe”), zagranicznych („Groom”), licznych antologiach („W sąsiednich kadrach – Polacy i Czesi o sobie w komiksie”, „44”, „Polski komiks kobiecy”, „Komiks wierszem – 1 – Powrót Barbarzyńców i nie”, „City stories”, „Powstanie ‘44 w komiksie”), a także w podręcznikach szkolnych. Na swoim koncie ma udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Seria komiksowa dla dzieci „Malutki Lisek i Wielki Dzik” jest jej autorskim projektem wydanym nakładem wydawnictwa Egmont („Malutki Lisek i Wielki Dzik – 1 – Tam”, Egmont 2015, „Malutki Lisek i Wielki Dzik – 2 – Najdalej” Egmont 2016).

Dzieci biorące udział w imprezie powinny przynieść:
• karimatę
• śpiwór,
• buty na zmianę,
• ubranie do spania,
• kanapki i napoje.

KAŻDE DZIECKO, KTÓRE CHCE WZIĄĆ UDZIAŁ W NOCY W BIBLIOTECE MUSI MIEĆ PISEMNE ZEZWOLENIE RODZICA/ PRAWNEGO OPIEKUNA NA UDZIAŁ W TYM WYDARZENIU.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy:
Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 23, e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl
Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Komiksowy Elbląg” .

Przekaż znajomym