Fot. RS

Fot. RS/archiwum redakcji

W najbliższy piątek poznamy laureatów nagród Prezydenta Elbląga za rok 2016. Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego Witold Wróblewski wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta za ubiegły rok.

Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta przyznane zostały w 1991 roku. Jako pierwsi uhonorowani zostali tym wyróżnieniem – dr Aleksandra Gabrysiak, pierwszoligowa drużyna piłkarek ręcznych Klubu Start oraz Dziecięca orkiestra kameralna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Do grona dołączy w piątek dziewięciu kolejnych laureatów, którzy otrzymają wyróżnienia w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz w kategorii inne, prezydent przyznał również nagrodę specjalną.

Galę uświetni koncert pn. „Gran Bellezza”, wystąpią: Bellezza Opera Trio – Mikołaj Adamczak tenor, Agnieszka Adamczak-Hutek sopran, Marcin Hutek baryton oraz Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie między innymi:

O mio babbino caro aria z opery Gianni Schicchi G. Puccini

A vucchella pieśń neapolitańska

Nella fantasia motyw przewodni z filmu Misja Ennio Moricone

Nessun Dorma aria z opery Turandot G. Puccini

Usta milczą dusza śpiewa aria z operetki Wesoła Wdówka F. Lehar

Libbiamo duet z opery La Traviata G. Verdi

Tak jak w latach minionych, na Koncert Noworoczny dystrybuowane były zaproszenia, przygotowano również pulę wejściówek dla mieszkańców, która w krótkim czasie została rozdysponowana. W chwili obecnej wszystkie miejsca są już zajęte.

Przekaż znajomym