Fot. nadesłane/CSE "Światowid"

Fot. nadesłane/CSE „Światowid”

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów, a większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Koncert zespołu Dikanda odbędzie się 24 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.

Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest  relacją między artystami a publicznością.

Zespół:

  • Ania Witczak – śpiew, akordeon
  • Andrzej Fiś Jarząbek – skrzypce, śpiew
  • Daniel Kaczmarczyk – instrumenty perkusyjne
  • Piotr Rejdak – gitary
  • Grzegorz Kolbrecki – kontrabas
  • Kasia Bogusz – śpiew
  • Szymon Bobrowski – trąbka

Koncert zespołu Dikanda odbędzie się 24 listopada o godz.19.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Cena biletu: 30 zł.

Przekaż znajomym