Laureaci eliminacji Elbląg Rocks Europa - Traffic Junky/Fot. RS

Laureaci eliminacji Elbląg Rocks Europa – Traffic Junky/Fot. RS

Wbrew wcześniejszym planom i zapowiedziom, tegoroczna edycja festiwalu Elbląg Rocks Europa zakończy się na eliminacjach. Organizatorzy na Facebooku wydali w tej sprawie komunikat.

Mamy dla Was przykrą wiadomość. Niestety główna część festiwalu Elbląg Rocks Europa nie odbędzie się. Z powodu niewywiązania się sponsorów z zobowiązań, nie jesteśmy w stanie zrealizować finału ERE. Jednogłośnie zdecydowaliśmy, aby IX edycję zakończyć na eliminacjach. Trzymajcie kciuki za przyszłoroczną, X edycję Festiwalu Muzyki Alternatywnej Elbląg Rocks Europa, a już [dziś] (26 sierpnia – przyp. red.) przyjdźcie na koncert zespołu Fumez, nagrodzonego przez Was nagrodą publiczności (koncert odbędzie się na scenie na Placu Katedralnym – przyp. red.)

– czytamy w komunikacie na Facebooku.

ere16-end-fb

Przypomnijmy. Tegoroczny Festiwal ERE był częścią elbląskiego święta studentów – Turbinaliów. Wszystko za sprawą wspólnego projektu złożonego przez PWSZ i Stowarzyszenie Elbląg Europa do miasta. Jednakże środki jakie Ratusz przekazał okazały się mniejsze od oczekiwań – stąd zdecydowano się na połączenie obu eventów. Już wówczas zdało się słyszeć głosy, że połączenie alternatywnego festiwalu z „komercyjnym wydarzeniem” – Turbinaliami, jest delikatnie mówiąc „dziwne”. Jednocześnie organizatorzy w kuluarach cały czas podtrzymywali, że główna część festiwalu odbędzie się. Jednym z przedstawianych wówczas rozwiązań był pomysł organizacji koncertu podsumowującego tegoroczne ERE na scenie przy Placu Katedralnym w ramach Lata w formie. Szybko się jednak okazało, że informacje te są na wyrost.

Dziś dowiadujemy się, że koncertu głównego nie będzie wcale. Winą obarcza się sponsorów. Trudno oprzeć się wrażeniu, że festiwal, z całą tą alternatywną energią i niepowtarzalną atmosferą, którą pamiętamy z poprzednich lat już nie powróci. Obyśmy byli jednak złymi prorokami.

We wspomnianych wyżej tegorocznych eliminacjach Elbląg Rocks Europa wzięło udział sześć zespołów z całej Polski: Fumez, The Duffs, Immortal Dreams, Traffic Junky, Mindsedge oraz Cerber, ponadto gościnnie wystąpiła formacja Mojra – zdobywca nagrody wyróżnienia z poprzedniej edycji.

Pierwsze miejsce oraz prawo występu w koncercie głównym, decyzją jury konkursu, dostała olsztyńska formacja Traffic Junky. Z kolei nagroda publiczności powędrowała do zespołu Fumez.

Przekaż znajomym