Cena biletu dla publiczności wynosi 10 zł.

Cena biletu dla publiczności wynosi 10 zł.

W najbliższą sobotę, 21 maja odbędą się w Elblągu Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne czyli zmagania w tańcu nowoczesnym.

Konfrontacje to zawody pełne energii i kolorytu. W tym roku odbędą się po raz 17.  Impreza co roku przyciąga do Elbląga tancerzy specjalizujących się w różnych stylach.

– W tym roku wprowadziliśmy kilka zmian w turnieju – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. – Po pierwsze zwiększyliśmy skład sędziowski i obecnie prezentacje oceniać będzie 5 osób, nie jak do tej pory 3. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyniki będą bardziej wymierne. Zmienione zostały również  kategorie taneczne. Tancerze startować będą w kategorii: hip-hop, disco-dance/cheerleaders, taniec współczesny i inne formy tańca. Po latach też wróciliśmy do prezentacji solówek.

W turnieju, oprócz solistów, udział wziąć mogą duety, formacje i mini formację. Tancerze prezentować się będą w trzech blokach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat i pow. 15 lat. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00, występami najmłodszych tancerzy.

– Zgłoszenia na turniej jeszcze wpływają – mówią organizatorzy. – Na chwilę obecną zgłosiły się szkoły tańca z Iławy, Sławna, Gdańska, Olsztyna, Kościerzyny, Elbląga, Malborka, Pasłęka, Torunia i  Starego Pola.

Turniej odbędzie się na Sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Cena biletu dla publiczności wynosi 10 zł.

Organizatorami zawodów są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie „Jantar”.

Przekaż znajomym