Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W związku z podjęciem przez Radę Miejską w Elblągu ustanawiającej  rok 2017 r. Elbląskim Rokiem Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego  w elbląskich szkołach zostały  zorganizowane  konkursy dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  dotyczące tematyki i biografii bohatera naszych czasów – Honorowego Obywatela Elbląga Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

Gospodarzem i organizatorem konkursu dla uczniów szkół podstawowych  była Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu, w której to dnia 11 maja 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie niniejszego konkursu, zgodnie z przyjętym regulaminem konkursowym, w trzech kategoriach: plastycznej, wokalnej i recytatorskiej.

Do konkursów przystąpili uczniowie z niżej wymienionych placówek: SP 1, SP 4, SP 6, SP 8, SP 9, Sp 12, SP 15, SP 16, SP 18, SP 19, SP 21, SP 25 oraz Zespół Szkół Pijarskich.

W klimatycznej scenerii przygotowanej przez organizatora,  wszyscy uczestnicy  z  wielkim zaangażowaniem  prezentowali swoje talenty artystyczne.  Na zakończenie  każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny gadżet.

Finalnie Komisja Konkursowa  wyłoniła w każdej kategorii  1 laureata

  • W kategorii praca plastyczna  miejsce 1 – Szymon Matysiak z Zespołu Szkół Pijarskich
  • W kategorii pieśń patriotyczna miejsce 1 – Karol Baranowski ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • W kategorii recytacja wiersza miejsce 1 – Klaudia Dembowska ze Szkoły Podstawowej nr 12

19 maja odbędzie się kolejny etap organizowanego konkurs na poziomie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Przekaż znajomym