wiaty-bazantarnia

Wiosną bieżącego roku Bażantarnia wzbogaciła się o dwie nowe wiaty przy leśniczówce Dębica (za Górą Chrobrego). Nowe wiaty nie otrzymały jeszcze swoich imion, dlatego Nadleśnictwo Elbląg i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej ogłaszają konkurs na nazwy. Dla autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody. Propozycje można zgłaszać do 31 lipca.

Bażantarnia już od XVIII w. jest miejscem wypoczynku i rekreacji. Zachwyca swoimi walorami wielu miłośników przyrody i turystyki. Górskie cechy tego terenu, strumyki, tajemnicze jary i wąwozy – wszystko to sprawia, że elblążanie chętnie spędzają tam wolny czas.

Nieodłącznym elementem Bażantarni są wiaty, które umilają wypoczynek i zdobywanie szlaków. Wiosną tego roku, dzięki ogólnopolskiemu projektowi „Aktywne Udostępnianie Lasu”, Nadleśnictwo Elbląg postawiło w Bażantarni dwie nowe wiaty. Znajdują się one na żółtym szlaku przy leśniczówce Dębica (za Górą Chrobrego). Wiaty nie otrzymały jeszcze swoich imion, a jak wiadomo wszystkie wiaty w Bażantarni mają swoje nazwy.

Propozycje nazw dla wiat można zgłaszać do 31 lipca. Uczestnikom konkursu pozostawiamy pełną dowolność w nazewnictwie. Zwycięska nazwa zostanie pojawi się na opracowywanej przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej nowej mapie Bażantarni. Ponadto na autorów najciekawszych nazw czekają atrakcyjne nagrody. Najciekawsze propozycje zostaną poddane głosowaniu, które potrwa od 4 do 14 sierpnia, głosowanie odbędzie się na profilu fecebookowym oraz drogą mailową.

Pomysły na nazwy dla wiat prosimy przesyłać na adres: bazantarniaelblag@gmail.com, w temacie wiadomości wpisując słowo: Konkurs. W treści poza propozycją na nazwę prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz załączenie krótkiego uzasadnienia swojej propozycji np. nawiązania do historii Bażantarni lub charakteru miejsca. Rozwiązanie konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 30 sierpnia podczas trzynastej w tym roku „Soboty z przewodnikiem” (spotkanie odbędzie się pod hasłem „Bażantarnia – nasze małe Bieszczady”).

Przekaż znajomym