OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Absolwenci studiów pierwszego i drugiego stopnia mogą zgłaszać swoje prace dyplomowe dotyczące automatyki przemysłowej lub robotyki do Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów. Główna nagroda to 10 tys. zł

W konkursie można zgłaszać prace, które swoją tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens AG i obejmują zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki. Termin nadsyłania prac upływa dnia 31 marca 2014 r.

Prace oceniane będą pod kątem innowacyjności pomysłu i możliwości zastosowania go w praktyce. Poza tym pod uwagę brany będzie poziom naukowy i jakość wykonanej pracy.

Autorom trzech najlepszych prac zostaną przyznane nagrody pieniężne. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 000 zł, laureat drugiej nagrody 5 tys. zł, a trzeciej – 3 tys. zł.

W konkursie przewiduje się też nagrodę dla wydziału, z którego wywodzi się laureat. Jednostka taka otrzyma wyposażenie do laboratorium w postaci zestawu zawierającego sterownik PLC – SIMATIC S7-1500 (CPU S7-1513 PN) wraz z modułami rozszerzeń oraz oprogramowaniem STEP 7 Professional z oferty dla dydaktyki.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową w zakresie automatyki przemysłowej ogłoszono na bazie porozumienia podpisanego w 2010 roku z Politechniką Warszawską. Konkurs jest rozszerzeniem przyznawanej już od 1995 roku prestiżowej Nagrody Siemensa dla polskich naukowców i skierowany jest do studentów oraz absolwentów szkół wyższych.

Zgłaszanie prac odbywa się poprzez wysłanie wypełnionego i podpisanego wniosku, samej pracy oraz ewentualnych dodatkowych materiałów. Szczegóły dotyczące konkursu na stronie internetowej. 

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Przekaż znajomym