miasto-w-formie

Zgłoszenia do 1 czerwca

Formy przestrzenne przez 50 lat wrosły w krajobraz Elbląga. Jesteśmy ciekawi, jak widzą je młodsi mieszkańcy miasta, dlatego też – w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia I Biennale Form Przestrzennych – zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat do udziału w konkursie plastycznym „Miasto w formie”. Czekają atrakcyjne nagrody m.in. rower!

„Wybuch”, „Batman”, „Żubr” – to potoczne nazwy rzeźb, które często mijamy w drodze do pracy, szkoły czy podczas spacerów. Oprócz nich istnieje jeszcze 51 innych kompozycji, rozsianych po całym mieście. Dla niektórych kontrowersyjne, dla jednych piękne, jednak niezaprzeczalnie stały się częścią miasta. A jak postrzegają je najmłodsi mieszkańcy Elbląga?

Swoim spojrzeniem można podzielić się biorąc udział w konkursie plastycznym „Miasto w formie”. Tematyka prac konkursowych nawiązywać powinna właśnie do form przestrzennych, powstałych podczas wszystkich edycji biennale form przestrzennych. Mogą być swego rodzaju refleksją autora nad obecnością rzeźb w przestrzenni publicznej Elbląga, ich historią i znaczeniem.

Warunkiem udziału w konkursie jest samodzielne wykonanie pracy konkursowej. Każdy uczestnik składa jedną pracę.

Wymiary prac nie powinny przekraczać 100×70 cm. Dopuszczane techniki wykonania to malarstwo, rysunek, grafika, collage, rzeźba. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach wiekowych: 5–8 lat, 9–12 lat, 13–19 lat. Prace, opatrzone sygnaturką, przyjmować będziemy do 1 czerwca 2015 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 czerwca 2015 r.

Do wygrania m.in. rower, gadżety elektroniczne, wejściówki na basen, do parku linowego i parku rozrywki, vouchery na słodkości.

Patronat honorowy nad konkursem objął prezydent miasta Witold Wróblewski.

Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie www Centrum Sztuki Galerii EL

Informacje dotyczące konkursu: beata.b@galeria-el.pl, tel. 55 625 67 80

Przekaż znajomym