Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali stan techniczny pojazdów ciężarowych oraz autobusów. W 4 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W jednym z przypadków stan techniczny ciężarówki był tak zły, że policjant zatrzymał dowód rejestracyjny i zakazał dalszej jazdy.

Zatrzymano także dowód rejestracyjny w autobusie przewożącym pasażerów. Tu, jego awarię zauważył policjant ruchu drogowego, zawrócił i zatrzymał do kontroli.

– Autobus ciągnął za sobą chmurę spalin – mówi sierż szt. Maciej Krztoń. – Okazało się, że w silniku zerwał się jeden z pasków napędowych i doszło do wycieku oleju. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem autobusu w zatoce przystankowej oraz  wezwaniem na miejsce pojazdu technicznego.

Rekordzistą jeżeli chodzi o stan techniczny okazał się wczoraj podnośnik na bazie samochodu ciężarowego Star. Emisja spalin a właściwie emisja spalonego oleju oraz wycieki oleju zdyskwalifikowały pojazd z dalszej jazdy. Co więcej, w tym przypadku brzegi opon były tak spękane, że groziło to ich rozerwaniem. Zatrzymano dowód rejestracyjny.

Policjanci ruchu drogowego kontrolują trzeźwość kierujących, posiadane uprawnienia a także określone przepisami wyposażenie pojazdu.

Przekaż znajomym