Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

W miniony piątek (22 czerwca) w Elblągu odbywał się Turniej Miast Kopernikańskich. Mimo wietrznej pogody uczestnikom nastroje dopisywały a chęć zwycięstwa była jeszcze większa. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i to on w przyszłym roku zorganizuje podobne zawody na swoim terenie.

W ubiegłym roku w Toruniu zwyciężył Elbląg, stąd tegoroczne rozgrywki rozgrywały się u nas. Do tegorocznej rywalizacji stanęło łącznie sześć drużyn: Elbląg (jako gospodarz), Toruń, Olsztyn, Braniewo, Frombork i Pieniężno.

Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: cięcie jabłka za pomocą rycerskiego miecza, prawda-fałsz – pytania o życiu i działalności Mikołaja Kopernika, wiązanie sznurowadeł w rękawicach rycerskich, slalom w alkogoglach, wyścig Kopernika (bieg w workach na czas), rzut piłką do kosza, bieg z płonącą babą (bieg ze świeczką na czas), strzał w kosmos (trafianie piłką do otworów w bramce symbolizujących planety), napełnianie butelek wodą na czas oraz rzut kartoflami do wiadra.

W ostatecznej kwalifikacji zwyciężyła reprezentacja Braniewa to właśnie tam odbędzie się jubileuszowa – dziesiąta edycja Turnieju Miast Kopernikańskich. Drugie miejsce zajęły ex aequo Toruń i Elbląg.

Przekaż znajomym