Będzie się działo

Będzie się działo

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy z bracią studencką, podczas tradycyjnego święta elbląskich żaków – Turbinaliów. 

Tegoroczne świętowanie elbląscy studenci rozpoczną w samo południe 30 maja pochodem ulicami miasta. Organizatorzy zaprosili do udziału w nim nie tylko Akademię Dziecięcą działającą przy PWSZ ale również Akademię Seniora i wszystkie szkoły średnie w mieście.

– Zachęcamy do przyłączenia się do nas każdego. Wszyscy są mile widziani – mówi Weronika Wójcik, Przewodnicząca Rady Studentów.

Kolorowy i wesoły korowód, podczas którego będzie okazja do wspólnego zatańczenia poloneza, walczyka czy gangam style, wyjdzie tradycyjnie spod PWSZ na Grunwaldzkiej i skieruje się w kierunku akademika na ulicy Wspólnej, gdzie odbędzie się dalsze świętowanie. Zaplanowano tradycyjne Wielkie Żaków Grillowanie podczas którego członkowie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni wybiorą MasterChefa Grillowania. Podczas imprezy odbędzie się także Wielka Walka Instytutowa o Puchar PWSZ. Całość zakończy się imprezą taneczną do białego rana w klubie Yolo.

Czy studenci skorzystają z tej okazji do zabawy? Tutaj o odpowiedź trudno. Jak przekonywał Rektor czasy się zmieniły i jest niezmiernie ciężko wyciągnąć młodych ludzi do aktywności innej niż ta cyfrowa, stąd bardzo go cieszy, że obecna Rada Studentów tak prężnie działa.

– Zrobimy wszystko, by studenci przyszli do nas i z nami się bawili – zapowiada przewodnicząca Rady Studentów.

Drugiego dnia tegorocznych Turbinaliów będzie okazja do kosmicznej i kolorowej imprezy przy dźwiękach muzyki płynącej ze sceny. W tym roku stanie ona na placu przy PWSZ na Grunwaldzkiej. Całość rozpocznie się o 17:30 i potrwa do 22:00. Oprócz Gwiazdy wieczoru, kiedy to przed elbląską publicznością wystąpi Mesajah z zespołem, zaplanowano też wyrzuty kolorowych proszków holi, konkursy z nagrodami. Na scenie zagrają też Blind Box, Sakin Ol oraz DiscoSanFrancisco.

Program Turbinaliów oraz więcej aktualnych informacji o imprezie znajdziemy na stronie internetowej wydarzenia ub jego fanpage’u na Facebooku.

TURBINALIA 2019

30 maja, czwartek

12.00 – Pochód ulicami Elbląga
12.30 – Wręczenie kluczy do miasta
14.00 – Wielkie Żaków Grillowanie – przywitanie studentów i grochówka na dobry początek
14.30 – Master Chef Grillowania
16.00 – Wielka Walka Instytutowa
17.30 – Zabawa, wspólne biesiadowanie
22.00 – Zakończenie Wielkiego Żaków Grillowania
22.00 – After party w Yolo Club

31 maja, piątek (parking przy PWSZ w Elblągu, al. Grunwaldzka)

17.30 – Uroczyste powitanie studentów
18.10 – Koncert Blind Box
19.05 – Koncert Sakin Ol
20.00 – Koncert DiscoSanFrancisco
20.45 – Koncert Mesajah z zespołem
22.30 – After party w Yolo Club

Przekaż znajomym