Fot. RS

Fot. RS

Barwnie, kolorowo, głośno i radośnie było dziś na elbląskich ulicach. Wszystko za sprawą studentów, którzy przeszli ulicami miasta inaugurując tym samym tegoroczne Turbinalia, które jeszcze rok temu wielu skazywało na straty a dziś – po „dobrej zmianie” w Radzie Studentów, można śmiało stwierdzić, że jest dobrze!

Pochód wyruszył spod budynku PWSZ na Grunwaldzkiej punktualnie w południe. Następnie, tanecznym krokiem przeszedł ulicami miasta pod akademik na Wspólnej, gdzie zainaugurowano dalszą część studenckiej imprezy.

– Nie wyobrażam sobie rozwoju miasta bez uczelni wyższej. Jesteście solą, która ma rozwijać nasze miasto. Mam nadzieję, że po studiach zostaniecie tutaj i będziecie rozwijać Elbląg i nim zarządzać. Dziś jednak życzę wam wspaniałej zabawy – mówił prezydent Witold Wróblewski przekazując na ręce przewodniczącej Rady Studentów Klucze do Bram Miasta.

– Mamy klucze, miasto jest nasze! Panie prezydencie obiecuję, że oddamy miasto w takim stanie w jakim je przejęliśmy – odpowiedziała Weronika Wójcik, przewodnicząca Rady Studentów elbląskiej PWSZ.

Po dotarciu pod akademik rozpoczęło się wielkie grillowanie i studencka sjesta, która potrwa do wieczora. Tymczasem już jutro na placu przy PWSZ na Grunwaldzkiej drugi dzień świętowania. Gwiazdą wieczoru będzie Mesajah z zespołem. Studenci zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy. Wstęp wolny.

Program 2 dnia Turbinaliów:

31 maja, piątek (parking przy PWSZ w Elblągu, al. Grunwaldzka)

17.30 – Uroczyste powitanie studentów
18.10 – Koncert Blind Box
19.05 – Koncert Sakin Ol
20.00 – Koncert DiscoSanFrancisco
20.45 – Koncert Mesajah z zespołem
22.30 – After party w Yolo Club

Program Turbinaliów oraz więcej aktualnych informacji o imprezie znajdziemy na stronie internetowej wydarzenia ub jego fanpage’u na Facebooku.

MlodyElblag.pl jest patronem medialnym tegorocznych Turbinaliów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pochodu i sjesty na terenie akademika przy Wspólnej:

Przekaż znajomym