Koneser dobrych trunków

Koneser dobrych trunków

17-letni Damian W. został zatrzymany przez policję. Udowodniono mu kilkanaście kradzieży w sklepach sieci samoobsługowej na terenie Elbląga. Policjanci szacują, że młody mężczyzna mógł łącznie wynieść kilkadziesiąt butelek „whisky”. Teraz odpowie przed sądem za kradzież.

Damian W. nie po raz pierwszy zatrzymywany jest przez policjantów. Ma on na koncie wcześniejsze konflikty z prawem. Były to również kradzieże. Tym razem za cel upatrzył sobie sklepy sieci samoobsługowej a dokładnie sprzedawany w nich alkohol.

– Młody mężczyzna wynosił najczęściej litrowe butelki zagranicznego alkoholu o wartości 90 złotych – mówi policjant operacyjny pracujący przy zatrzymaniu 17-latka. – Z naszych ustaleń wynika, że alkohol ten był odsprzedawany za połowę swojej wartości tam gdzie 17-latek mieszka.

17-latek działał od września tego roku. Alkohol wynosił z kilku sklepów na terenie Elbląga. Tylko z jednego udało mu się ukraść aż 15 butelek alkoholu. Jednorazowa kradzież to wykroczenie jednak w tym przypadku zatrzymany młodzieniec odpowie za tzw. czyn ciągły czyli przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Przekaż znajomym