euroshorts-szer

Będzie można posmakować różnych filmowych gatunków z wielu europejskich krajów. A na dokładkę coś, co w Polsce można zobaczyć tylko przy tej okazji. Najlepsze amerykańskie reklamy ostatniego roku włączone do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku. Wszystko w ramach 22. edycji filmowego festiwalu Euroshorts, który do Kina Światowid zawita 23 i 24 kwietnia.

W Kinie Światowid zapowiada się filmowa uczta. Kino fabularne, animowane, eksperymentalne i dokumentalne. Filmy w lekkostrawnej, krótkometrażowej formie. To Euroshorts, który już od 1992 roku prezentuje najciekawsze krótkie filmy z całego świata. Festiwal ma charakter objazdowy. W okresie 20 lat swego istnienia dotarł z krótkimi filmami do ponad 50 polskich miast, zgromadził w salach kinowych prawie pół miliona widzów.

Dodatkowo gratka – najlepsze amerykańskie reklamy ostatniego roku włączone do zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Wśród reżyserów: Wes Anderson, Alejandro González Iñárritu, Ringan Ledwidge, Lance Acord, BUCK, Noam Murro, Tim Godsalli John Hillcoat.

„Reklamy mogą być dziełami sztuki” – mówi Matt Miller, przewodniczący Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Reklamowych USA. Od ponad dwudziestu lat Stowarzyszenie wyróżnia reklamy, które w sposób wyjątkowy przestawiają rzeczywistość. Jest to już 22 edycja pokazu. Wszystkie poprzednie edycje były pokazywane w ramach festiwalu Euroshorts.

Miejsce: Kino Światowid, Sala kameralna

Termin: 23 i 24 kwietnia, godz. 19:00

Cena biletu: 8 zł (za dzień)

Organizatorzy: Kino Światowid, Fundacja Młodego Kina

Patronat honorowy nad edycją 22: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Gdańska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty.

Przekaż znajomym