Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

W Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Grottgera 71 w Elblągu zorganizowano konkurs „Najpiękniejsza zakładka do książki”. Wszystkie prace zgromadzone na wystawie pokonkursowej zachwyciły oglądających.

– To prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie zasługują na nagrodę, ale tylko te wyjątkowe zostały nagrodzone – stwierdził na spotkaniu z laureatami przewodniczący komisji konkursowej, elbląski artysta-plastyk i pisarz w jednej osobie, Marek Wawryn.

Z 255 nadesłanych zakładek bardzo trudno było wybrać tę najpiękniejszą.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęły: Amelia Lisowska ze Szkoły Podstawowej Nr 9 i Anna Wlizło ze Szkoły Podstawowej nr 12.

Julia Nowińska i Klaudia Wiszniewska z Gimnazjum nr 4 zwyciężyły w kategorii szkół gimnazjalnych.

Nie wyłoniono najładniejszej zakładki wśród prac nadesłanych przez przedszkola, gdyż wszystkie były równie piękne, pomysłowe i wykonane różnorodną techniką. Jury przyznało przedszkolakom aż dwadzieścia wyróżnień.

Laureatów konkursu nagrodzono książkami, a każdy z 247 uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Dyrektor ZST w Elblągu Hanna Mierzejewska, dziękując uczestnikom i ich nauczycielom za zaangażowanie i udział w konkursie, podziwiając talent artystyczny i szacunek dla książki, wyraziła przekonanie, że obecne na spotkaniu dzieci na pewno często sięgają po książki, bo czytanie nie tylko rozwija i pomaga w życiu, ale jest też wspaniałą rozrywką.

Rozstrzygnięcie konkursu było także okazją do spotkania się młodych artystów z różnych placówek edukacyjnych, zaprezentowania swoich prac szerszej publiczności oraz wesołej zabawy podczas inscenizacji „Rzepki” Juliana Tuwima, przygotowanej przez młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami a gości uraczono słodkim poczęstunkiem.

Anna Pietrzak

Przekaż znajomym