Fot. RS / Druga część zabawy rusza już o 16:30

Fot. RS / Druga część zabawy rusza już o 16:30

Za nami pierwsza część inauguracji cyklu wydarzeń pn. „Lato w formie”. Z okazji Dnia Dziecka na Placu Katedralnym oraz przed Ratuszem Staromiejskim na najmłodszych oraz ich rodziców i opiekunów czekała moc atrakcji. Było gwarno, głośno i co najważniejsze dużo radości. Kto nie zdążył przyjść na elbląską starówkę rano, ma jeszcze okazję uczynić to między 16:30 a 18:30.

Trudno jest wymienić atrakcje, które cieszyły się największą popularnością. Przy kolejnych stoiskach stale przebywało kilkanaścioro dzieci niemalże bez przerwy. Oblegane były zarówno wozy bojowe straży pożarnej, radiowozy i motocykle policji oraz samochody wojskowe. Nie brakowało tych: co oglądali pokazy magika, ustawiali się w kolejce do pomalowania buziek, przyglądali się jak winna wyglądać pierwsza pomoc oraz brali udział w licznych atrakcjach sportowych m.in. rzucali do kosza, pokonywali specjalny tor przeszkód na rowerze, rzucali podkową, łowili ryby, strzelali na bramkę a nawet próbowali dotrzymać rytmu prowadzącej trening na trampolinach.

Również na scenie sporo się działo. Można było posłuchać występów wokalnych, obejrzeć pokazy tańca oraz podziwiać umiejętności instrumentalne m.in. uczniów szkoły muzycznej. W części popołudniowej – po 16:30, wystąpi m.in. młodzież z MDK bogatym programem muzyczno-wokalnym oraz tanecznym. Imprezę zakończy występ zespołu perkusyjnego „ETNOTRANS”, stypendysty Prezydenta Miasta – Krzysztofa Narodowskiego, „Rytmy afrykańskie”.

Zapraszamy do fotorelacji z porannej części imprezy.

 

Przekaż znajomym