Weekendowo

Weekendowo

To już ósmy weekend cyklu Lata w Formie. Tak jak poprzednie będzie obfitował w wiele  atrakcji. Spacer z przewodnikiem, Przystanek Starówka, „Rozbójnicy na ulicy”, „Kino pod chmurką”, Festiwal Sportów Wodnych oraz koncerty zespołu Open blues oraz Piotra Bukartyka z zespołem, to tylko niektóre z atrakcji jakie czekać będą w ten weekend na elblążan. 

W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się kolejny spacer z przewodnikiem pt. Elbląg pod napięciem (spacer poprowadzi Brygida Gawron z Elbląskiego Oddziału PTTK).  Start spod przystanku tramwajowego przy browarze od strony ulicy Obrońców Pokoju.

Na scenie przed katedrą zagrają: w sobotę o 20.00 wystąpi Piotr Bukartyk z zespołem, a w niedzielę także o 20.00 zespół Open blues.

Dla dzieci i młodzieży czekać będzie Przystanek Starówka. Profesjonalną i miłą obsługę zapewniają instruktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury. Będą zajęcia plastyczne oraz wiele gier i zabaw, a to wszystko przy dźwiękach muzyki dawnej. W niedzielę na najmłodszych czeka też kolejne spotkanie z „Rozbójnikami na Ulicy”. Tym razem będzie to interaktywne przedstawienie pt. „Babroszki lecą w kosmos”.

W sobotę zapraszamy jeszcze na warsztaty salsy-Salsation przygotowane przez Stowarzyszenie Babska Wyspa (scena przed katedrą godz. 17.30-18.15).

W ramach „Kina pod Chmurką” zapraszamy w sobotę na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria EL na projekcję filmu Joy (zaczynamy około 21.15 po zachodzie słońca). Przypominamy o zabraniu cieplejszych ubrań lub koca, gdyż wieczory bywają chłodne.

Warsztaty Szkicologii poświęcone będą architekturze. Zaplanowano malowanie w plenerze.  Zbiórka przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę o godz. 10.00 (następnie przejście na dziedziniec Biblioteki Elbląskiej).

Będzie też na sportowo. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w niedzielę na Bulwar Zygmunta Augusta (godz. 11.00-14.00) na Festiwal Sportów Wodnych, który odbędzie się przy okazji zawodów pływackich, rozegranych w niedzielę w ramach V Edycji Enduroman 2017. 

plakat-sierpien11

Na wszystkie atrakcje zaprasza organizator: Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląg. Sponsor Strategiczny GE POWER Sp. z o.o.

Przekaż znajomym