Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu z sukcesem wzięli udział w rywalizacji konkursu „Będę odpowiedzialnym kierowcą”.

Scenariusz przygotowany przez Julię Klajn i Monikę Bogacką z II C Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu zainteresował komisję konkursową i pozwolił na zakwalifikowanie do II etapu. W tej części dziewczyny rozwiązywały test wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Uczennice były w czwórce najlepszych.

Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Olsztynie przeprowadził finał konkursu „Będę odpowiedzialnym kierowcą”.

Patronat honorowy nad imprezą objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. W grudniu policjanci elbląskiej drogówki, podczas spotkań profilaktycznych z młodzieżą, która lada moment rozpocznie „przygodę za kierownicą”, zachęcali do wzięcia udziału w tym konkursie. Konkurs był podzielony na dwa etapy. W I etapie młodzież miała przygotować i przesłać do KWP w Olsztynie scenariusz spotu, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przekaż znajomym