Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

Wczoraj w Bibliotece Elbląskiej Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z laureatami konkursów przedmiotowych szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz rodzicami naszych zdolnych uczniów. Spotkanie było okazją do nagrodzenia i pogratulowania osiągniętych wyników.

– Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Jestem dumny, że Elbląg ma tak zdolnych uczniów. Gratulacje i podziękowania składam również na ręce Waszych  rodziców i nauczycieli za zaangażowanie i wsparcie w rozwój pasji i zainteresowań. Jako samorząd staramy się stwarzać jak najlepsze warunki do nauki. Wdrażamy właśnie  projekty unijne na około 25 mln. Przygotowujemy się do złożenia   kolejnych  projektów dla szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących na kwotę około 10 mln. Dzięki pozyskanym środkom nasze dzieci mogą uczyć się w coraz lepszych  warunkach – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Elbląskie szkoły po raz kolejny znalazły się w tzw. „złotej dziesiątce” szkół w województwie warmińsko- mazurskim, które mają najwięcej laureatów. Wśród szkół podstawowych drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 19 – 9 laureatów i 32 finalistów, trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 21 – 9 laureatów i 21 finalistów, a czwarte miejsce Szkoła Podstawowa nr 12 – 6 laureatów i 14 finalistów. W „ Złotej dziesiątce” dotychczasowych gimnazjów na miejscu trzecim znalazło się natomiast Gimnazjum nr 3 w Elblągu – 39 laureatów i 29 finalistów.

Podczas wczorajszego spotkania Prezydent oprócz laureatów konkursów przedmiotowych uhonorował również Patryka Pieczarkę – laureata Ogólnopolskiego Konkursu 8 Wspaniałych oraz Zespół Szalone z MDK, który został laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Przekaż znajomym