Fot.nadesłane

Fot. nadesłane

Współpraca Szkoły Podstawowej nr 19 i Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK nabiera coraz większego rozpędu. Wspólne szkolenie daje niesamowite rezultaty zarówno w rozgrywkach szkolnych (awanse do turniejów wojewódzkich dziewcząt i chłopców) jak i klubowych.

Trzecim Eliminacyjnym Turniejem w Lidzbarku Welskim zakończyły się zmagania dzieci o puchar Kinder + Sport. Teraz zespół czeka już wisienka na torcie w postaci Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 31 maja na hali Centrum Sportowo – Biznesowego.

W Elblągu wystąpi osiem najlepszych zespołów w kategorii „4”, „3”, „2” dziewcząt i chłopców.
– Tak dużo siatkarzy i siatkarek z IKS „Atkak” dawno nie zakwalifikowało się do finałów wojewódzkich. Ogromna praca którą wkładają dzieci na treningach a przy okazji świetna zabawa procentują i pierwsze duże sukcesy coraz częściej zapisują na swoje konto – mówi z zadowoleniem Aneta Rękaś-Woźny, dyrektor IKS Atak.

Turniej w Lidzbarku

Miasto to okazało się dla młodych siatkarzy z IKS Atak bardzo przyjazne. Dominacja zawodników z Elbląga była bardzo widoczna. W finałach dwójek chłopców zagrały między sobą zespoły SP 19 IKS ATAK 1 Patecki/Dobosz/Rożankowski z SP 19 IKS ATAK 3 Woźny/Woźnicki/Kaczmarzyk.

Dziewczęta Łukaczyk/Szaruga po emocjonującym pojedynku zajęły drugą lokatę a trójeczka chłopców (Decyk/Gąsiorowski/Sikora/Muszyński) przeszła przez turniej jak burza odnosząc komplet zwycięstw. Inne pary również punktowały zajmując miejsca w przedziale 5-8.

– Nie sposób wymienić wszystkich, którzy brali udział w zawodach, gdyż do Lidzbarka pojechał pełny 55. osobowy autokar dzieci – podsumowuje pani dyrektor.
Przed elbląską publicznością 31 maja zagrają:

– w kategorii dwójek:

Patecki/Dobosz/Rożankowski, Woźny/Woźnicki/Kaczmarzyk oraz Aletorowicz/Chochel (chłopcy) a także Łukaczyk/Szaruga (dziewczęta)

– w kategorii czwórek:

Decyk/Gąsiorowski/Sikora/Muszyński oraz Góralczyk/Plak/Kozubowski/Banach.

Przekaż znajomym