Fot. RS

Fot. RS

Ponad 230 prac plastycznych wpłynęło na konkurs „Legendy elbląskie”. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” rozstrzygnęło konkurs i ogłasza wyniki.  

Prawie miesiąc organizatorzy konkursu czekali na nadsyłane prace zainspirowane elbląskimi legendami. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o historii Elbląga i jej regionu.

Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się 9 grudnia o godzinie 17.00  w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną w holu głównym „Światowida”, na I piętrze. Po wręczeniu nagród zebrani goście będą mogli obejrzeć inscenizację o Piekarczyku w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu.

Konkurs skierowany był do przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek kulturalno-oświatowych. Techniki wykonywania prac były dowolne.

– Młodzi artyści zaskoczyli swoimi pracami komisję oceniającą – mówi przewodnicząca jury, Ewa Bednarska – Siwilewicz. – Nadesłano do nas kilka makiet przestrzennych, otrzymaliśmy także prace w formie komiksu oraz prace wykonane w różnych technikach rysunkowych: malarstwo, ołówek, pastel suchy i olejny, techniki mieszane.

Listę laureatów konkursu znaleźć można TUTAJ

Przekaż znajomym