Można się zgłaszać

Można się zgłaszać

Od nowego roku szkolnego 2016/2017 rusza kolejna edycja projektu „Lekcje z ZUS”. Już teraz zapraszamy nauczycieli i uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych do poszerzania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Pamiętajmy! Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.

Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” realizowany jest już od 2013 roku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony szkół. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest niezbędna przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dlatego ZUS podjął się opracowania lekcji skierowanych do szkół ponadgimnazjalnych. „Lekcje z ZUS” to cykl składający się z czterech spotkań, podczas których uczniowie w przystępny sposób poznają istotę ubezpieczeń społecznych, dlaczego ubezpieczenia te są obowiązkowe, jakie korzyści wynikają z opłacania składek, zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia biznesu w aspekcie systemu ubezpieczeń społecznych.

Nauczyciele, którzy zechcą poprowadzić w swoich szkołach takie lekcje mogą liczyć na pomoc ZUS. Ze swojej strony służymy materiałami dydaktycznymi oraz wsparciem pracowników merytorycznych Oddziału ZUS w Olsztynie. Materiały w formie elektronicznej dostępne są na stronie internetowej: www.zus.pl/edukacja; www.zus.pl/LekcjezZus.

Każda edycja projektu kończy się Olimpiadą pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody.

W Projekcie Edukacyjnym, wzięło udział już ponad 50 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Uczniowie z całej Polski swoją wiedzą zaskakują nie tylko rodziców ale i pracowników ZUS. Warto zachęcać nadal młodych ludzi do zgłębiania „ubezpieczeniowego ABC”. Da im to lepszy start w dorosłe życie oraz większą świadomość na temat ubezpieczeń społecznych.

W sprawie udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” oraz materiałów dotyczących projektu należy kontaktować się pod nr tel. 55 641 92 63 lub tel. kom. 502 009 969; cybulskaag@zus.pl.

Monika Górecka

Przekaż znajomym