Fot. archiwum

Fot. archiwum

Przypominamy, że do 31 sierpnia 2016 r. na liniach nr  8, 15, 16, 17, 22 będzie obowiązywał letni rozkład jazdy. Ponadto informujemy, że na okres letni, wprowadza się nieznaczne zmiany w rozkładzie jazdy na dni robocze linii tramwajowych nr 1, 3 i 4. Jednocześnie przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie kursują tramwaje linii nr 5 oraz autobus nr 18. 

Warto pamiętać również, że w tym okresie zostanie zawieszone funkcjonowanie linii nr 5 i 18. Z kolei od 27 czerwca (poniedziałek) wprowadzona zostanie zmiana w trasie linii nr 16. Od poniedziałku do piątku wyznaczone kursy tej linii (w obu kierunkach), oznaczone w rozkładach literą „T”, będą wykonywane przez ul. Traugutta i Nowowiejską.

Ponadto ZKM informuje, że w związku z planowanym zamknięciem dla ruchu  skrzyżowania Konopnickiej – Niepodległości, od 25 czerwca (sobota) do odwołania wprowadzone zostaną objazdy na liniach nr 7, 16, 30 a na linii nr 31 utrzymany zostanie dotychczasowy objazd. Trasy objazdów:

Dla linii nr 7:

Na powrocie do pętli przy dworcu – od skrzyżowania ulic Ogólna – Legionów, przez ul. Legionów  (dodatkowy przystanek za skrzyżowaniem z Niepodległości), do al. Piłsudskiego, następnie al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Konopnickiej, dalej po stałej trasie;

Dla  linii nr 16:

kierunek Gronowo Górne – od pętli Ogólna przez ul. Ogólną, do skrzyżowania Ogólna –Odrodzenia – Dąbka, następnie ul. Dąbka do skrzyżowania z al. Piłsudskiego, dalej po stałej trasie;

kierunek Ogólna – od skrzyżowania ulic Dąbka – Piłsudskiego, ul. Dąbka do skrzyżowania Dąbka – Ogólna, następnie ul. Ogólną do  pętli Ogólna.

Dla linii nr 30:

Na powrocie do pętli Odrodzenia – od skrzyżowania ulic Ogólna – Legionów, przez ul. Legionów (dodatkowy przystanek za skrzyżowaniem z Niepodległości), do al. Piłsudskiego, następnie al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Konopnickiej, dalej po stałej trasie.

Dla linii nr 31:

Na powrocie do pętli Dębica – od skrzyżowania ulic Ogólna – Konopnickiej, ul. Ogólną, następnie ul. Dąbka do skrzyżowania z al. Piłsudskiego, dalej po stałej trasie.

W związku z ww. objazdami, a także przewidywaną zmianą natężenia ruchu drogowego w tym rejonie miasta, w funkcjonowaniu linii nr 7, 16, 30 i 31 mogą wystąpić kilkuminutowe opóźnienia w realizacji rozkładu jazdy.

Przekaż znajomym