Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Od dziś w komunikacji miejskiej i na słupach ogłoszeniowych pojawił się specyficzny list gończy. Poszukuje on firm i osób spamujących Elbląg ulotkami rozwieszanymi na latarniach lub znakach drogowych.

W ten sposób Miasto próbuje zachęcić mieszkańców, aby zwracali uwagę na szpecące, nielegalne, reklamy i zgłaszali Policji (997) lub Straży Miejskiej (986) fakt ich rozwieszania. Daje to szansę ujęcia osób spamujących nasze miasto.

Ponad trzydzieści plakatów z listem gończym pojawiło się dziś w tramwajach i autobusach. List rozwieszony został również na słupach ogłoszeniowych. Przy okazji, wywieszenie listów na słupach ma być dobrym przykładem dla firm, gdzie powinny eksponować swoje reklamy. Uświadamianie przynosi już pierwsze efekty, jedna z firm, która wywieszała ulotki na słupach, zmieniła podejście i w chwili obecnej eksponuje swoje reklamy w miejscach do tego przeznaczonych. Warto odnotować zmianę postawy firmy.

Listy gończe pojawiły się w okresie przedświątecznym, kiedy zwiększa się znacznie ilość spamu – ulotek nielegalnie rozwieszonych na terenie Elbląga.

Przekaż znajomym