Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

Święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynek, do tego Piernikowa Chata, Śnieżna Kula, a także występy artystyczne, koncerty i świąteczne spektakle. To dla dzieci. Starsi znajdą coś dla siebie na świątecznym jarmarku. A gwiazdą tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan będzie Urszula.

W najbliższą sobotę, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczynają się Świąteczne Spotkania Elblążan. Zapraszamy na Stary Rynek. Tam stanie bożonarodzeniowa szopka z biblijnymi postaciami. A w godz. od 11:00 do 21:00 będzie można kupić przepiękne dekoracje świąteczne, wigilijne i regionalne  potrawy oraz wypieki z różnych zakątków kraju. W tym roku na jarmarku będzie blisko 100 różnych wystawców.

Na placu przy katedrze, w Piernikowej Chatce, od godz. 11:00 prowadzone będą animacje dla dzieci, m.in. warsztaty wykonywania ozdób choinkowych i świąteczne malowanie bawełnianych toreb. Na placu będzie można spotkać Świętego Mikołaja, pobawić się na zjeżdżalni pontonowej lub wejść do śnieżnej kuli.

O godz. 14:00 na scenie przy katedrze rozpoczną się występy grup dziecięcych z elbląskich szkół i przedszkoli. Po nich godz. 16:00 będzie można obejrzeć spektakl pt. Opowieść wigilijna” w wykonaniu Teatru Qfer.

Około 17:15 na scenie wystąpi zespół „Szalone Małolaty”, a o 19:00 zapraszamy na koncert gwiazdy wieczoru – Urszuli – znanej m.in. z przeboju „Konik na biegunach”.

W niedzielę jarmark świąteczny potrwa nieco krócej – od godz. 11:00 do 18:00. O 11 ruszą też animacje dla dzieci w Piernikowej Chatce. Występy artystyczne na scenie rozpoczną się o godz. 12:30. O 14:00 zapraszamy na „Królewnę Śnieżkę” w wykonaniu Teatru Qfer, a po spektaklu na występ chóru Alta Trinita.

Kulminacyjnym punktem świątecznych spotkań jest „Wigilia elblążan”. Życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólny posiłek i przekazanie „Światła betlejemskiego” odbędzie się o godz. 15:45.

Na zakończenie koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „Młodzi i Krzywda”.

Przekaż znajomym