Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Twoje dziecko lubi tańczyć? Podryguje gdy tylko usłyszy pierwsze takty muzyki? Zachwyca się programem „Taniec z gwiazdami”? Nie zwlekaj i zapisz je na kurs tańca towarzyskiego.

Taniec towarzyski to świat kolorowych sukni zdobionych piórami i cekinami, eleganckich fraków i parkietu wypełnionego parami oraz muzyką. W nim każda dziewczynka czuje się jak księżniczka, a chłopiec jest pełen elegancji. Pierwszym krokiem na tanecznej drodze jest kurs tańca towarzyskiego. Taniec towarzyski dzieli się na tańce standardowe, czyli walc angielski, argentyńskie tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep oraz tańce latynoamerykańskie, takie jak: brazylijska samba, kubańska cha-cha, rumba, hiszpańskie paso doble i amerykański jive. Na kursie dzieci uczą się obu stylów tanecznych – od najprostszych kroków, po bardziej skomplikowane choreografie.

Nauka tańca towarzyskiego przynosi wiele korzyści. Dzieci rozwijają zdolność koordynacji, równowagę, siłę i gibkość. Kurs tańca pozwala także ukształtować prawidłową sylwetkę, pokonać nieśmiałość, jak również odkryć talent dziecka.

– Kurs tańca rozpoczyna się w najbliższy weekend – 16 i 17 stycznia, o godz. 10.00 – mówią organizatorzy. – Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym na sali sportowo-widowiskowej w CSE Światowid, przy pl. Jagiellończyka 1. Pierwszy weekend zajęć jest bezpłatny. Później koszt miesięcznej nauki to 50 zł.

Kurs trwać będzie do końca roku szkolnego. Po kursie dzieci mogą wziąć udział w obozie tanecznym, który co roku odbywa się w  Iławie. A od września wstąpić do Elbląskiego Klubu Tańca Jantar i rozpocząć karierę sportową. Treningi w klubie przygotowują do udziału w rywalizacji tanecznej na ogólnopolskich turniejach tańca.

Przekaż znajomym