tani-poniedzialek

„Kopciuszek”, „Bóg  nie umarł”, „Seks, miłość i terapia” oraz „Ida” – te filmy można dzisiaj (23 marca) oglądać w Kinie „Światowid”. Jak zawsze w poniedziałki bilet na film kosztuje tylko 11 złotych.

Kopciuszek” to pełnometrażowy film fabularny inspirowany klasyczną baśnią, w którym niezapomniane obrazy z mistrzowskiej animacji Disneya z 1950 r. ożywają jako wielowymiarowe postaci w wizualnie olśniewającym spektaklu. W reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha („Thor”, „Hamlet”), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. Seanse rozpoczynają się o godz. 14.30, 16.00 i 18.00.

Piękna Sophie Marceau ponownie uwodzi seksapilem, tym razem jako nimfomanka w uwielbianym przez Francuzów „Seks, miłość i terapia”. W samej Francji najnowszy film Tonie Marshall – zdobywczyni Cezara za „Salon piękności Venus” – zobaczyło blisko milion widzów! Film opowiada o notorycznym uwodzicielu Lambercie (Patrick Bruel), który próbuje zmienić swoje życie i wyleczyć się z uzależnienia od seksu. Jednak jego plany zostają poddane trudnej próbie. Pechowiec nieświadomie zatrudnia jako partnerkę w gabinecie terapii dla par… nimfomankę. Początek seansów o godz. 16.45 oraz 20.15.

O godz. 18.30 można wybrać się na „Idę” Pawła Pawlikowskiego – polski film, który zdobył Oscara. „Ida” wróciła na ekrany Kina „Światowid” na prośbę widzów. Akcja filmu rozgrywa się w 1962 roku. Anna jest w nowicjacie. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Wyznaje jej, że jest żydówką. Decydują pojechać do miejscowości, gdzie mieszkali dziadkowie i rodzice Anny jeszcze przed wojną. W czasie wojny rodzina była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali zabici przez sąsiada. Chce się dowiedzieć, dlaczego to zrobił i gdzie są ich ciała…

„Bóg nie umarł” to cieszący się dużym zainteresowaniem w USA film z obszaru kina religijnego (początek seansu o godz. 20.00). Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje…

Przekaż znajomym