gme9

Dobrych brzmień z pewnością nie zabraknie

 

9 maja odbędzie się kolejna odsłona Galerii Muzyki Elektronicznej (GME) w Galerii El. Tym razem o dobry nastrój muzyczny dbać będą: Marcin Krupa z Warszawy, Damian Sokolovsky i Michał Wild. Start 21:00. Wstęp: 10 złotych.

– Po stylowym powitaniu wiosny razem z MOtylem w ramach ostatniego spotkania w murach Krużganka podczas 8-ej ‚Galerii Muzyki ELektronicznej’ pragniemy zaprosić Was na kontynuację sezonu wiosennego z GME – zaprasza Michał Oleszczuk.

Gwiazdą tej odsłony będzie Marcin Krupa.

Podczas gdy większość dj-ów, chcąc wejść na wyższy level, zaczyna produkować muzykę, droga Marcina Krupy do wyrażania swoich muzycznych fascynacji odwróciła się całkowicie. Marcin od początku zafascynowany organami Mooga, Motown Records i bangerowymi bassline’ami najpierw produkował, a dopiero później trafił za decki. Jego pierwsze utwory oscylowały w klimacie techno, ale na przestrzeni lat powoli przechodziły do melodyjnego, bassowego house’u, który teraz jest wizytówką jego produkcji. Jego kariera dj-ska zaczęła się po tym, jak Marcin, używający wtedy jeszcze aliasu Kesho, postanowił, że najwyższy czas wyjść ze studia, stanąć za dj-ką i sprawdzić, czy muzyka którą tworzy rusza słuchaczy. I co jak co, nie zawiódł się. Marcin na polskiej scenie istnieje już 8 lat. W tym czasie zdążył wydać wiele remixów i epek. Jego utwory można było usłyszeć na falach BBC Radio 1, Rinse.fm czy Sub.fm.Miał przyjemność dzielić scenę z legendami muzyki elektronicznej i tymi, którzy na takie miano niedługo mogą zasłużyć – Carlem Craigiem, Sethem Troxlerem, Niną Kraviz czy Jamie Jonesem. Występował w klubach w całej Polsce, a także w Berlinie i na festiwalach, m.in.: Audioriver, Opener czy Próba Dźwięku. Umiejętności Marcina docenili organizatorzy konkursu Burn Studios, którzy wybrali go do piątki polskich dj-ów walczących o zostanie rezydentem w jednym z klubów na Ibizie.

Przekaż znajomym