Na zdjęciu zespół Matnia. Fot. RS

Na zdjęciu zespół Matnia. Fot. RS

Gitarowe brzmienie dopełniane dźwiękami perkusji, publiczność żywo reagująca na to, co działo się na scenie oraz niepowtarzalny klimat wokalu każdego z uczestników – tak było wczoraj w klubie Mjazzga, gdzie odbywały się eliminacje lokalne do tegorocznej edycji Elbląg Rocks Europa.

– Z roku na rok festiwal się rozrasta i cieszy nas bardzo, coraz co większa ilość nadesłanych zgłoszeń na eliminacje do Elbląg Rocks Europa. Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu ludzi i instytucji. To dzięki nim od lat możemy tworzyć ten festiwal i pokazywać oraz promować nasze miasto od tej – rockowej strony – mówiła w rozmowie z nami Magdalena Witkowska, organizator festiwalu. – Już w sierpniu zapraszamy na scenę główną festiwalu, która tradycyjnie już będzie rozmieszczona na dziedzińcu Galerii El. Zachęcamy i zapraszamy. Będzie moc – zachęca Magda.
Zanim jednak będzie można rozkoszować się dźwiękami rockowego grania, w klubie Mjazzga odbyły się wczoraj lokalne eliminacje do tego festiwalu, które miały wyłonić zespół, który dołączy do pozostałych grających na dużej scenie w dniu festiwalu. Do rywalizacji przystąpiło pięć kapel: Matnia, Pejscz, YHY Band, HondaCivic oraz Taigetos. Każdy z zespołów miał pół godziny, by zaprezentować się od jak najlepszej strony i przekonać tym samym jury konkursu, by to właśnie oni dostali przepustkę na tegoroczny Elbląg Rocks Europa.

Przed północą było już jasne, że na głównej scenie tegorocznego festiwalu Elbląg Rocks Europa będzie można usłyszeć aż dwa zespoły.

– Jednogłośnie zdecydowaliśmy, że na dziedzińcu Galerii El 21 sierpnia zagra Matnia oraz Tajgetos – mówił ogłaszając wyniki przewodniczący jury Dominik Shargaroth Szumny. – Matnia ma w sobie wiele, co zasługuje na uznanie od warsztatu po brzmienie na damskim, niepowtarzalnym wokalu kończąc. Taigetos z kolei, w finale znalazł się za całokształt tego co nam zaproponował. Bezapelacyjne te dwa zespoły zasłużyły na to, by wystąpić na scenie głównej Elbląg Rocks Europa – podsumował.

Tak swoją wygraną w eliminacjach podsumował zespół Matnia, który na elbląskim rynku muzycznym istnieje dopiero od trzech miesięcy.

– To nasz debiut. Gramy ze sobą od trzech miesięcy. Jesteśmy w szoku, że tak szybko nas doceniono. Prawda jest taka, że bez wokalu Kasi – nikt by o nas nie usłyszał. Obiecujemy nie odpuszczać i cisnąć do przodu. Przed nami już za miesiąc scena główna ERE. Będzie ogień – podsumowali członkowie zespołu Matnia.

Z eliminacji – po swoim występie, zdyskwalifikowany został zespół, który na eliminacjach pojawił się w zastępstwie za Fireshow \m/ – zespół, którzy ze względów technicznych nie mógł wczoraj zagrać. Jury wykluczając zespół Hondacivic z eliminacji przeciwstawiło się tym samym ich nagannemu zachowaniu w stosunku do publiczności a także zniszczeniu sprzętu muzycznego zarówno klubu jak i innych muzyków występujących wcześniej.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego koncertu:

Przekaż znajomym