Fot. CSE "Światowid"

Fot. CSE „Światowid”

Kraj kontrastów, tętniących życiem miast, graniczących z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami, ojczyzna tortilli, nachosów i sombrera. Do Meksyku w najbliższy weekend, 16 stycznia wybierają się najmłodsi w ramach cyklu „Skrzat w podróży przez świat”.

Meksyk jest 14. największym państwem na świecie. Bezkresne płaskowyże porośnięte kaktusami, głębokie kaniony, wysokie góry przykryte śniegiem, pustynie, a także lasy tropikalne tworzą niezwykle ciekawy i zaskakujący krajobraz. Oprócz różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie… Tu w najbliższy weekend wybierają się skrzaty.

Cykl „Skrzat w podróży przez świat” jest realizowany przez CSE „Światowid”. To spotkania, dzięki którym dzieci mają okazję odkrywać fascynujące krainy, poznawać obce kultury i zdobywać nową wiedzę.

– W najbliższą sobotę odbędą się zajęcia edukacyjne, teatralne i plastyczne – mówi Aleksandra Bednarczuk, organizator cyklu „Skrzat w podróży przez świat”. –  Najmłodsi będą mieli za zadanie przygotowanie stroju karnawałowego, nie zabraknie również zabawy karnawałowej z rozbijaniem piniat. Mile widziane będą przebrania, a na dzieci czekają smakołyki kuchni meksykańskiej.

Kolejna podróż skrzatów już w sobotę, 16 stycznia o godz. 11.00. Na zajęciach są pojedyncze wolne miejsca, ich koszt to 35 zł. Zapisy tel.  55 611 20 59 lub mailowe: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Przekaż znajomym