Fot. RS

Fot. RS

Za nami Tegoroczne Turbinalia 2019. Zwieńczeniem studenckiego świętowania był koncert zespołu Mesajah z zespołem. I choć z początku pogoda robiła dużo by pokrzyżować plany organizatorom, to nie brakowało tych, którzy wytrwali w kosmicznej atmosferze.

Po czwartkowym barwnym i głośnym pochodzie ulicami miasta, kiedy to pogoda dopisała, Rada Studentów elbląskiej PWSZ zaprosiła wszystkich elblążan i studentów uczelni do wspólnej zabawy na plac przy Grunwaldzkiej, gdzie wczoraj (31 maja) po godzinie 17:00 ruszyła scena a wraz z nią – cieszące się największym zainteresowaniem wyrzuty kolorowych proszków. To dzięki nim od początku na placu była spora grupa młodzieży – tej starszej i młodszej, która przy dźwiękach muzyki wyrzucała kolory barwiąc siebie i wszystkich wkoło. Radość i dobrą zabawę wielu z nich wręcz miało wymalowaną na twarzy i ubiorze.

W tym czasie, na scenie trwał festiwal muzyki, gdzie dla zebranych grały elbląskie zespoły młodzieżowe – Blind Box, Sakin Ol, DiscoSanFrancisco. Kulminacją studenckiej zabawy był występ Mesajah z zespołem, który porwał zebranych w rytm muzyki reggae.

Można śmiało powiedzieć, że organizatorzy zrobili co mogli i duży plus za to dla nich. Niestety, o ile nie zawiodła młodzież i grupa elblążan, to samych studentów było jak na lekarstwo. Cóż, widać mieli ważniejsze sprawy niż choćby przyjście i wspólne spędzenie czasu z innymi. Brakowało też tej kosmicznej oprawy, z którą można było spotkać się dzień wcześniej podczas pochodu i sjesty na terenie przy akademiku na Wspólnej. Ogólnie jednak po słabych latach można dać organizatorom duży plus. Pewnych rzeczy się po prostu nie przeskoczy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

 

Przekaż znajomym