Fot. Marek Kamm

Fot. Marek Kamm

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i MOSiR w Elblągu, zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Po kwietniowych płaskich Żuławach, majowa wycieczka będzie prowadziła na Wysoczyznę Elbląską.

Wycieczka odbędzie się 15 maja (niedziela), start o godzinie 10.00. Zbiórka na skrzyżowaniu ulic Ogólnej i Jana Pawła II (naprzeciwko CH Ogrody przy żółtych barierkach). Wycieczkę prowadzą: Marek Kamm i Leszek Marcinkowski.

Trasa: ELBLĄG-Krasny Las-Jelenia Dolina-Próchnik-Nowakowo-ELBLĄG – łączna długość trasy to około 26 km. Mapa wycieczki

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Zalecamy jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki. Na trasie nie zabraknie słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy zachowamy bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych! Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na www.mosir.elblag.eu oraz www.pttk.elblag.com.pl

Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej

Przekaż znajomym