Fot. archiwum Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Fot. archiwum Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W środę, 11 kwietnia, w CSE „Światowid” odbędą się eliminacje rejonowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowane przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności w turniejach recytatorskim, poezji śpiewanej i „Wywiedzione ze słowa”.

Promowanie czystości języka i zdolność własnej interpretacji słowa jest cennym darem, którym warto dzielić się z innymi. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim daje możliwość ukazania wszystkich dobrodziejstw, jakie oferuje nam sztuka i poszerzenie horyzontu w tym zakresie.

Młodzież szkół ponadgimnazjalnych i dorośli będą mieli okazję zaprezentować swój talent w 3 turniejach: recytatorskim – w którym wymagane będzie wykonanie 2 utworów:1 prozą i 1 wierszem, a także poezji śpiewanej (2 utwory śpiewane i 1 recytowany) i w turnieju „Wywiedzione ze słowa” z dowolnym repertuarem w formie m.in. teatru jednego wiersza czy połączenia słowa ze śpiewem.

W naszym rejonie do eliminacji 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zgłosiło się 10 uczestników z Elbląga, Pasłęka i Morąga. W turnieju recytatorskim 7 osób (młodzież – 6 uczniów oraz 1 osoba dorosła), w turnieju poezji śpiewanej 2 osoby, a w turnieju „Wywiedzione ze słowa” – 1 osoba. Usłyszeć będzie można aranżacje m.in. twórczości Edwarda Stachury czy Wisławy Szymborskiej.

Uczestników oceniać będzie jury z Olsztyna w składzie: Wanda Anusiak – instruktorka teatralna, reżyserka spektakli zespołów amatorskich, wieloletnia jurorka konkursów recytatorskich – oraz Wiesława Niemiaszek-Szymańska, aktorka, reżyserka i pedagog. Wyłonieni laureaci wezmą udział w wojewódzkich eliminacjach.

Zapraszamy do wysłuchania występów uczestników w środę 11 kwietnia od godz. 10.00 w CSE „Światowid” w Galerii Nobilis. Wstęp wolny.

Daria Grenda

Przekaż znajomym