Fot. Rafał Sułek

Fot. Rafał Sułek

W wielu miejscach w mieście można było dziś spotkać pluszowe misie, często z bandażem i „metką” – Nie bij mnie. Kochaj mnie. To część akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na problem jakim jest przemoc wobec dzieci.

W tym roku do akcji właczyły się dzieci i młodzież z:Przedszkola 23, Szkoły Podstawowej nr 25, Szkoły Podstawowej nr 21, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Technikum Mechanicznego, Zespołu Szkół Gospodarczych, Gimnazjum nr 6, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gimnazjum nr 3, III Liceum Ogólnokształcącego oraz IV Liceum Ogólnokształcącego. To oni wyruszyli w miasto z pluszakami i innymi atrybutami by promować akcję.

Kto nie spotkał rozdających, mógł natknąć się na takiego pluszaka ustawionego na witrynie sklepowej, „siedzącego” na przystanku autobusowym czy ławce w parku. Wszystko za sprawą akcji już po raz piąty przygotowanej przez Biuro Miejskiego Centrum Wolontariatu, która odbywa się w rocznicę podpisania Konwencji o Prawach Dziecka i ma na celu zwrócenie uwagi na problem jakim jest przemoc wobec dzieci.

My wyruszyliśmy w miasto tropem za uczniami Szkoły Podstawowej nr 25 i IV LO. Zapraszamy do fotorelacji.

Przekaż znajomym