Bilety czekają

Bilety czekają

Po raz szósty w Elblągu – w tym roku w dniach 25-26 lutego – odbędą się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych. Dwudniowa impreza taneczna przyciągnie najlepszych tancerzy, znakomitych sędziów, trenerów i publiczność.

W ostatni weekend lutego na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kościuszki zawodnicy rywalizować będą o tytuły mistrza i wicemistrza Polski FTS w stylu standardowym na rok 2017.

– Organizowane przez nas turnieje taneczne rangi mistrzostw są nie tylko wydarzeniami sportowymi, ale – dzięki swojej oprawie – także artystycznymi – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Przygotowana scenografia oraz muzyka, w której usłyszeć można utwory z list przebojów, sprawiają, że zgromadzona publiczność zawsze wychodzi usatysfakcjonowana.

Mistrzostwa Polski FTS par indywidualnych odbędą się w Elblągu po raz szósty. Mistrzostwom towarzyszyć będzie gala, podczas której zostaną rozegrane finały poszczególnych konkurencji tanecznych. Zawodników oceniać będzie międzynarodowe jury – w panelu sędziowskim znajdzie się czterech sędziów z Polski i sześciu sędziów zagranicznych.

– To bardzo ważny turniej, ponieważ zdobycie medali Mistrzostw Polski FTS daje możliwość startu i reprezentacji kraju na mistrzostwach Europy i świata – dodaje Antoni Czyżyk. – Para, która w kategorii Dorosłych zdobędzie najwyższe miejsce,przy założeniu, że oboje mają polskie paszporty, otrzyma prawo do reprezentowania Polski podczas Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games, które w tym roku w lipcu odbędą się we Wrocławiu, a tańce standardowe to jedna z rozgrywanych tam konkurencji.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Bilety na Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych – w cenie 50 złotych za miejsce na trybunie oraz 100 złotych za miejsce przy stoliku – można kupować w kasie CSE „Światowid” oraz on-line (sobota 25.02.2017 – link do systemu sprzedaży on-line, niedziela 26.02.2017 – link do systemu sprzedaży on-line).

Przekaż znajomym