Dla milusińskich

Dla milusińskich

Klasyka polskiej animacji, znakomity „Parauszek i przyjaciele”, a od nowego roku także ciuchcia „Tomek” oraz „Kacper i Emma” – to wszystko w ramach projektu edukacyjnego Moja Pierwsza Wizyta w Kinie, realizowanego w sieci kin Multikino.

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie to projekt skierowany do Przedszkoli pragnących wprowadzić swoich małych podopiecznych w bajkowy świat X Muzy. Na najmłodszych widzów czeka zróżnicowany repertuar rozwijający wrażliwość początkujących kinomanów i jednocześnie będący wyśmienitą zabawą. Każdy seans poprzedzony jest krótkim filmem edukacyjnym, w którym Grażyna Torbicka, Katarzyna Bujakiewicz i Jerzy Moszkowicz wspominając ich własne pierwsze wizyty w kinie, pomogą dzieciom zrozumieć zasady kinowego savoir vivre’u.

Ale na tym nie koniec. Moja Pierwsza Wizyta w Kinie jest dla Przedszkolaków okazją także do tego, by zwiedzić interesujące zakamarki kina: zobaczyć kabinę projekcyjną i kasy biletowe, albo też podpatrzeć, jak powstaje popcorn.

W projekcie to opiekunowie, przy współpracy z lokalnym specjalistą ds. rezerwacji grupowych, wybierają repertuar dla swoich podopiecznych. Od nowego roku oferta została wzbogacona o kolejne pozycje: filmy o perypetiach Kacpra i Emmy oraz  o przygodach niebieskiej lokomotywy noszącej imię Tomek.

Seria „Kacper i Emma” składa się z ciepłych, zabawnych i poruszających opowieści o lojalności, przyjaźni i sile dziecięcej kreatywności.

Kacper i Emma poznają się w przedszkolu i od razu odnajdują wspólny język. Tak zaczyna się prawdziwa przyjaźń. Razem stawiają czoła niejednej przeciwności. Przedszkolaki zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziny oraz swoich nietypowych towarzyszy – pociesznych ożywionych maskotek: lwa Leo i Pani Królik.

pierwsza-wizyta-kacper

Poszukiwania zaginionej Pani Królik („Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”), tworzenie wspaniałej świątecznej atmosfery („Magiczne święta Kacpra i Emmy”), a nawet zmaganie się z trudnymi emocjami („Kacper i Emma – zimowe wakacje”) okazują się wyzwaniami, którym w takim gronie można sprostać.

Nie mniej emocji niż przygody Kacpra i Emmy dostarczyć może film „Tomek i przyjaciele: legenda o zaginionym skarbie”. Bohater animacji, niebieska ciuchcia Tomek, podczas budowy nowej linii kolejowej na wyspie Sodor, wpada do jaskini i odkrywa w niej stary piracki statek. Podstępny żeglarz Janek i jego Szyper już łaszą się na skarb piratów. Jedynie Tomek może udaremnić ich niecne zamiary.

Seans filmu o ożywionej lokomotywce pozwala na coś więcej niż tylko śledzenie wartkiego tempa emocjonującej fabuły. Jest też lekcją wartości: przyjaźni, szlachetności, odwagi i gotowości niesienia pomocy. To także spotkanie ze starannie wykonaną animacją komputerową o zapierających dech w piersiach efektach.

Pierwsze przedszkola, które zdecydują się na seans filmu, otrzymają upominek w postaci zestawu do zabawy w przedszkolu, ufundowany przez firmę Mattel.

pierwsza-wizyta-tomek

Cena biletu: 11-12 PLN; Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Filmy z serii „Kacper i Emma”

Produkcja: Norwegia, 2014-2015

Reżyseria: Arne Lindtner Næss

Czas trwania każdego z filmów: ok. 73 min.

„Tomek i przyjaciela: legenda o zaginionym skarbie”

Produkcja: Wielka Brytania, 2015

Reżyseria: David Stoten

Czas trwania: 63 min.

Przypominamy, że w ramach projektu Moja Pierwsza Wizyta w Kinie można również wybrać inny repertuar: klasykę polskiej animacji, filmy z serii „Parauszek i przyjaciele” oraz „Tomek i przyjaciele: legenda o zaginionym skarbie”.

Przekaż znajomym