majdan2

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólne z Bankiem Żywności organizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, które dostarczone zostaną społeczności ukraińskiej.

Wszyscy ci, którzy chcieliby wspomóc naród ukraiński w tym trudnym dla niego okresie mogą już od jutra przynosić podstawowe leki, żywność i odzież do siedziby elbląskiego Banku Żywności, która mieści się przy ul. Stefczyka 7/8. Zbiórka prowadzona będzie od wtorku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00.

– Jesteśmy w kontakcie z władzami Tarnopola oraz z mniejszością ukraińską zamieszkującą nasze miasto. Wiemy, że na Ukrainie brakuje przede wszystkim podstawowych leków choćby przeciwbólowych, ponadto i żywności. Postanowiliśmy wspomóc naszych sąsiadów i zorganizowaliśmy zbiórkę. Cieszymy się, że Bank Żywności przyłączył się do naszej akcji. Zachęcamy elblążan do pomocy, zebrane rzeczy przetransportowane będą na Ukrainę – mówi prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

– Nie miałam wątpliwości, że w taką akcję należy się włączyć – mówi prezes elbląskiego Banku Żywności Teresa Bocheńska. – Ze swojej strony zapewniamy magazyn na zebrane dary a nasi pracownicy i wolontariusze oferują pomoc w ich sortowaniu i pakowaniu.  Przygotujemy  wszystko do transportu – dodała Teresa Bocheńska.

Przypomnijmy, że oprócz zbiórki żywności władze miasta chcą zorganizować koncert na rzecz Ukrainy, o terminie poinformujemy wkrótce. Ponadto już 26 lutego podczas dwóch meczów piłki ręcznej, które rozegrane zostaną na hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy. Będą to mecze, które rozegrają elbląskie drużyny EKS „Start” Elbląg oraz KS Meble Wójcik Elbląg.

Monika Borzdyńska

Fot. Piotr Szmigielski

Przekaż znajomym