spacer-w-przeszlosc

Lubisz śpiewać? Chciałbyś zostać reporterem lub wystąpić w spektaklu, a może zastanawiasz się w jaki sposób tworzone są gry planszowe? Jeżeli przynajmniej na jedno z zadanych powyżej pytań odpowiedziałeś „tak”, oznacza to, że musisz zapisać się na warsztaty organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Spacer w przeszłość – część druga” i są skierowane do mieszkańców Elbląga oraz regionu, a także dla turystów, którzy odwiedzają nasze miasto. Celem spotkań jest zwiększenie umiejętności, ale także upowszechnienie wiedzy dotyczących historii naszego miasta i regionu.

– Chcemy pokazać mieszkańcom miasta, że historia miasta może zostać pokazana w sposób ciekawy i przystępny – mówi Marta Derlukiewicz, koordynator projektu „Spacer w przeszłość – część druga”. – W ramach projektu mamy do zaproponowania czterodniowe warsztaty: muzyczne, teatralne, dziennikarsko-literackie oraz warsztaty tworzenia gier planszowych.

Warsztaty muzyczne (13-16.07.2015). Ich celem jest podniesienie podstawowych kompetencji muzycznych, jednak głównym zadaniem będzie przygotowanie piosenki o Elblągu. W zajęciach mogą wziąć udział osoby w każdym wieku.

Warsztaty teatralne (21-24.07.2015). Warsztaty ukierunkowane będą na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, twórczości u uczestników. Dodatkowym zadaniem będzie przygotowanie przedstawienia teatralnego, tematycznie związanego z historią miejsca lub postaci ważnej w dziejach naszego miasta. Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku od 13 do 20 lat.

Warsztaty dziennikarsko-literackie (27-30.07.2015). Na spotkania CSE „Światowid” zaprasza młodzież w wieku od 14 lat. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się podstawowych informacji o dziele literackim, a także na czym polega dziennikarstwo prasowe, internetowe oraz fotografia prasowa. Będą także mieli okazję samodzielnie przygotować artykuł i utwory literackie związane z Elblągiem. Najlepsze zostaną zamieszczone w przewodniku „Poznaj moje miasto, Elbląg”.

Warsztaty tworzenia gier planszowych (4-7.08.2015). Warsztaty realizowane są dla młodzieży oraz osób dorosłych. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznania od pigułki zasady tworzenia, typologię oraz proces produkcji gry planszowej. Wspólnie zaprojektują i stworzą własną planszówkę, która zostanie wydana.

– Efekty pracy, czyli przedstawienie teatralne, piosenka oraz reportaże zostaną zaprezentowane podczas „Lekcji historii o Elblągu”, która odbędzie się we wrześniu – dodaje Marta Derlukiewicz.

Każdy uczestnik otrzyma niezbędne materiały oraz posiłek. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Spacer w przeszłość – część druga”. Udział w nich jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach proszone są o wysłanie e-maila, w którym podadzą temat spotkań, na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl do 10 lipca.

Projekt ”Spacer w przeszłość – część druga” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

Przekaż znajomym