mistrzostwa_polski

Już za niecały miesiąc w Elblągu będziemy mogli oglądać taneczne zmagania na mistrzowskim poziomie. Uczestnicy turnieju będą mieli o co walczyć bo tytuł Mistrza Polski będzie ich upoważniać do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej. Warto już zaopatrzyć się w bilety, jeszcze do 15 lutego trwa promocja dla elblążan.

Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego odbędą się 22 i 23 lutego w Elblągu. Dwudniowa impreza taneczna przyciągnie do Elbląga najlepszych tancerzy, znakomitych sędziów, trenerów i publiczność. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”  organizuje je już po raz czwarty, poprzednie odbywały się tu w roku 2000, 2008 i 2011. To zawody, na których będzie można zobaczyć najlepsze polskie pary taneczne, walczące o tytuł Mistrza i Wicemistrzów Polski w stylu standardowym.

Pary będą startować w sześciu kategoriach: 16-18 Mistrzostwa Polski Standard, Pow. 15 Mistrzostwa Polski Standard, 14-15 Mistrzostwa Polski Latin, w po raz pierwszy wprowadzonej na Mistrzostwach Polski kategorii 16-20 (Under 21) Mistrzostwa Polski Standard. Nie zabraknie również seniorów, będą tańczyć w kategoriach: Pow. 34 Mistrzostwa Polski Standard, Pow. 45 Mistrzostwa Polski Standard. W trakcie gali, w przerwach pomiędzy kategoriami, nie zabraknie również pokazów artystycznych.

– Pierwsze pary już zaczęły się zgłaszać oczekujemy jednak, że najwięcej zgłoszeń pojawi się na początku lutego – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE. – To najważniejsze taneczne zmagania, w których oprócz tytułu Mistrza Polski, tancerze zdobywają możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Można kupować bilety promocyjne na Mistrzostwa Polski, bilety te są do nabycia jedynie w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Bilet do stolika kosztuje 80 zł, a na trybuny: 20 zł. Promocja trwa do 15 lutego.

Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Federacji Tańca Sportowego, 22 – 23 lutego, hala CSB na ul. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Sprzedaż i rezerwacja: 55 611 20 68, 76 oraz internetowo na stronie:http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.

Edyta Bugowska

Przekaż znajomym