Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Multikino zaprasza na opartą na faktach wzruszającą historię „latającego Szkota”, który po zdobyciu złota podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w 1924 r. postanowił zostać… misjonarzem w Chinach. Pierwsze premierowe pokazy „Na skrzydłach orłów” odbędą się 15 grudnia.

W 1924 roku Eric Liddell wystartował w igrzyskach olimpijskich w Paryżu na dystansie 400 metrów. Był nie do pokonania. Pobiegł we wspaniałym stylu i zdecydowanie wygrał, ustanawiając przy tym nowy rekord olimpijski. „Latający Szkot”, bo tak go nazywano, po wygranej w Paryżu, unikając sławy, wyjechał do Chin jako misjonarz, gdzie podjął pracę nauczyciela w angielsko-chińskiej szkole. Kiedy w 1937 roku Japonia zaatakowała Chiny, Liddell trafił do japońskiego obozu internowania, gdzie cały czas opiekował się potrzebującymi, głównie dziećmi.

„Na skrzydłach orłów” to niezwykle poruszająca historia wspaniałego sportowca, którzy przyniósł chwałę swej ojczyźnie i Kościołowi, pozostając przy tym skromnym i dobrym człowiekiem. W rolę Erica Liddella wciela się Joseph Fiennes.

Bilety na pokazy premierowe można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.

Przekaż znajomym